У Мін'юсті розповіли, хто звільняється від сплати обов'язкового земельного платежу

15.10.2021, 07:51
У Мін'юсті розповіли, хто звільняється від сплати обов'язкового земельного платежу

На сьогодні в Україні існують випадки, коли певні особи мають пільги щодо сплати платежу, передбаченого земельним податком.

Про це розповіли у Секторі комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Обов'язковим платежем, що стягується з власників земельних ділянок і земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів, є земельний податок.

Водночас від його сплати звільняються:

 • особи з інвалідністю І і ІІ групи;
 • особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
 • пенсіонери (за віком);
 • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
 • особи, визнані законом такими, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

У Мін'юсті зазначають, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

 • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш ніж 2 га;
 • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш ніж 0,25 га, в селищах – не більш ніж 0,15 га, в містах – не більш ніж 0,10 га;
 • для індивідуального дачного будівництва – не більш ніж 0,10 га;
 • для будівництва індивідуальних гаражів – не більш ніж 0,01 га;
 • для ведення садівництва – не більш ніж 0,12 га.

«Важливо пам'ятати, що до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися шляхом переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв). Якщо фізична особа станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, то до 1 травня поточного року повинна подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги», – прокоментували у Секторі комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Крім того, чиновники підкреслюють, що пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду (календарний рік), в якому подано відповідну заяву.

«Якщо право на пільгу у фізичної особи виникає протягом календарного року, та/або фізична особа набуває право власності на земельну ділянку/ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності», – підсумували у Секторі комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції..

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що станом на сьогодні в Україні зареєстрували майже 26 тисяч земельних угод.

Читайте також:
Життя
Планетарні кліматичні зміни відсунуть необхідність появи однієї додаткової секунди у 2029 році. Це станеться на 3 роки пізніше від прогнозу.
03 квітня, 14:58
Політика
Юристи нагадали, за якої умови українці можуть залишаться без земельних паїв
01.09.2023, 07:12
Економіка
9 днів тому — 1 липня — в Україні офіційно відкрився ринок землі, а урядовці вже нарахували понад 3000 договорів із купівлі-продажу угідь.
10.07.2021, 17:56
Опінії
Зелена СВОЛОТА влаштовує акцію таврування та морального катування судді КСУ Литвинова Олександра Миколайовича
18.06.2021, 15:15
Економіка
Зе-влада ніяк не наїсться, з громадян України як за часів СССР держиморди мають намір зняти останню сорочку.
14.06.2021, 12:46
Політика
«Продаж землі легалізує спецоперацію із вигнання українців зі своєї землі».
03.06.2021, 22:05