Хроніки деколонізації: в Узбекистані закликали відмовитися від вживання російської мови
Громадськість міста Чірчік Ташкентської області за підтримки влади взялася популяризувати рідну мову і відмовлятися від російської.
Про це свідчать нові інформаційні листівки-пам'ятки, розвішані на зупинках транспорту, у крамницях, кафе і торгово-розважальних центрах, передає місцеве видання "Batafsil".
Активісти та чиновники наразі проводять спільні рейди вулицями Чірчіка з метою закликати узбеків плекати рідну мову, а не послуговуватися чужинською.
«Ми намагаємося всіляко підтримувати державну мову, її високий культурний і науковий статус. Зокрема, і такими заходами спільно з небайдужими громадськими діячами. Це ще один крок до повноцінної відмови від використання нашим суспільством російської мови, яка немає ніякого статусу по закону, але була насаджена колоніальною адміністрацією», — прокоментували ситуацію в управлінні духовності муніципалітету Чірчік.
Фактично, попри міцні торгово-економічні зв'язки з РФ місцева влада в Узбекистані, на відміну від можновладців України, вирішила розрубати гордіїв вузол залежності у культурній площині й більше не бути рабом Москви з її "вєлікім і магучім язиком".
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що офіційний статус російської мови, закріплений у Конституції Казахстану, не будуть переглядати найближчим часом.