Хроніки диктатури

СВІТ
03 травня, 10:50
Хроніки диктатури

Мінчанку оштрафували за червоно-білі шкарпетки. "Сказали, не те одягнула"

«Сказали, що у мене шкарпетки не того кольору», - розповідає мінчанка Наталя про своє затримання 25 березня і присуджений штраф. Жінка, яка зараз вирішила розповісти свою історію, говорить, що в той день йшла на курси в автошколу, на ній були надіті шкарпетки білого кольору з червоною смугою. За це суд оштрафував її на 80 базових величин - 2320 рублів. До слова, таких шкарпеток вже немає в продажу. Про це повідомляє Tut.by.

Наталя Сивцова-Седушкіна живе в Мінську поруч з кінотеатром «Жовтень». У середу, 24 березня, міліція звернула увагу на балкон її квартири: на ньому були зав'язані червоні й білі стрічки. Силовики прийшли до неї додому, зняли стрічки та відвезли власницю квартири в РУВС Радянського району, там на неї склали протокол за пікетування. На наступну добу (а це був День Волі) відбувся суд, який визнав Наталію винною в адміністративному правопорушенні та призначив їй штраф 70 базових величин (2030 рублів).

- Я повернулася з суду і ввечері того ж дня, приблизно о 19.28, вирушила на водійські курси - вони починалися о 20.00. Тільки вийшла з арки будинку, як зі спини до мене підійшли четверо силовиків в балаклавах і чорному одязі, - згадує про події жінка.

За словами Наталії, їй повідомили, що у неї «шкарпетки не того кольору». Мінчанка каже, що її «підняли і понесли» за кінотеатр - туди, де стояли автозаки. Наталія просила поставити її на ноги, мовляв, вона піде сама і тікати не збирається.

- Напевно, я дійсно була досить помітною: білі куртка і кросівки, сині укорочені джинси й білі шкарпетки з червоною смугою виробництва Mark Formelle, які були видні наполовину. Але хіба це порушення? Я спокійно йшла, нікому не заважала і нікого не чіпала.

Затриману доставили в РУВС Радянського району. Там її протримали не більше трьох годин - Наталя повідомила, що у неї неповнолітня дитина. Жінка вийшла з міліції з черговим протоколом, складеним на неї по ч. 1 ст. 24.23 КоАП. Суд розглянув цю справу вже на наступний день, але рішення не прийняв - відправив матеріали на доопрацювання.

Допрацьований протокол
Допрацьований протокол
Фото:tut.by
- Я попросила суд зробити запит на записи з камер зовнішнього відеоспостереження, на яких було видно, як я йшла по проспекту, як мене затримували. Також сама хотіла підготуватися - довести, що я йшла по справі, на курси.

Під час наступних судових засідань Наталі повідомили, що запис з камери надати неможливо - через місяць після затримання він вже був видалений. Міліція «допрацювала» протокол: тепер в ньому було написано, що жінка не просто йшла в БЧБ-носках (лише це було зазначено в першому протоколі), а й здіймала вгору руку з пальцями, складеними в «V». У відповідь на її жест їй сигналили автомобілі.

В результаті суд під головуванням Сергія Шатило (до речі, він судив Наталю і за стрічки) виніс рішення у справі: оштрафувати Наталю на 80 БВ - 2320 рублів. Інформація про затримання Наталії та суди підтверджується даними волонтерів, які відстежують інформацію про затриманих і судові засідання.

Поки Наталя не сплатить штраф, то вилучені у неї телефон і брошка будуть заарештовані.

- Тепер я винна 4350 рублів. Таких грошей на погашення штрафу у мене немає, я хоч працюю, але відкладати запаси можливостей не маю. Намагалася опротестувати рішення суду за стрічки - його залишили в силі. Тепер буду намагатися опротестувати рішення за носками, - каже жінка.

Це не перша історія, коли затримували через біло-червоні шкарпетки.

Уточнимо, що таких шкарпеток від Mark Formelle, в яких була Наталія під час затримання, вже немає в продажу. Такі ж білі, але з чорною смугою, є в продажу, а з червоною - немає. Також читачі звернули увагу, що не можуть знайти в магазинах білі майки з принтом, на якому слово «Белоруссия» червоними буквами було виправлено на «Беларусь».

«У нашій компанії все випускається невеликими серіями, асортимент швидко оновлюється. Зараз надходить нова колекція. Сподіваємося, вона сподобається покупцям », - пояснили в Mark Formelle.
Читайте також:
Компанія BMW Україна почала приймання замовлень на новий електричний кросовер iX, який має прибути в нашу країну до кінця року
07 травня, 14:48
Масові вбивства, групові зґвалтування, повальні грабунки
07 травня, 13:55
Діяльність Дейфа розвінчує міф про всепроникність ізраїльських спецслужб, які програють у зіткненні з ідейно переконаними противниками.
06 травня, 15:28
Доходи населення продовжують знижуватися.
05 травня, 17:25