Хто допоможе ветеранам повернутися у соціум?

09 вересня, 16:58
Хто допоможе ветеранам повернутися у соціум?
Фото: Telegram

Нині в Україні відсутня комплексна і системна психологічна реабілітація для всіх учасників бойових дій. Влада взагалі ігнорує ветеранів.

У мами подруга працює в поліції і вона розказала, що останнім часом все частіше викликають на домашнє насилля. Ситуація значно відрізняється за районами (в одному місячну кількість викликів можуть зареєструвати за один день в іншому).

Я вже і від знайомих чула історії, як молоді одружені пари розлучаються через насилля в сім'ї після повернення чоловіків з війни. "Ґендерні" активісти вже потирають руки, аби якомога голосніше лякати всіх "патріархальним мисленням", "токсичною маскулінністю", "традиційними цінностями" й говорити про актуальність Стамбульської конвенції та фемінізму.

І за всіма цими ідеологічними кліше буде губитися реальна проблема, яка полягає у відсутності дієвої та широко впровадженої програми психологічної реабілітації для всіх ветеранів, яка має бути обов'язковою. Як для самих бійців, так і для їхніх родин.

Назовні все може здаватися нормальним і не обов'язково пережитий досвід має втілитись у ПТСР. Травма війни може проявлятися в дрібницях і не сприйматися як реальна проблема.

Неконтрольовані емоційні реакції, пасивна агресія, закритість, хронічна тривожність і фоновий страх, нездатність розслабитись і довіряти іншим. І багато інших труднощів, які війна лише загострила.

Але саме війна є причиною тих негаразд, які масово будуть з'являтися в нашому житті після її завершення. Це важливо пам'ятати, аби не вестися на ідеологічні кліше, які нам пропонуватимуть охочі заполонити наш розум.

Лише знання справжньої проблеми допоможе нам подолати її наслідки.
Автор : Анастасія Уразбаєва
Читайте також:
Опінії
Війна виснажує. Морально та медично. Люди не можуть воювати роками.
14 вересня, 08:45
Блоги
«Хочете похвалити міністра оборони під час війни, запишіть йому відео з фронту»
07 вересня, 10:45
Блоги
Він був звільнений з посади голови СБУ, але ж ніяк не з військової служби
21 серпня, 13:15
Війна
Українські генерали провели зустріч із американськими та британськими партнерами у розширеному форматі
17 серпня, 07:05
Війна
Початок Q-курсу заплановано на початок жовтня 2023.
10 серпня, 06:45
Війна
Leleka Foundation терміново звернулася до Резнікова та Залужного
26 липня, 14:45