Ідеал влади для українця не кооператив фермерів, а батько-отаман, — письменник Дмитро Вовнянко

23.06.2021, 14:00
Ідеал влади для українця не кооператив фермерів, а батько-отаман, — письменник Дмитро Вовнянко
Фото: USAID

Попри два Майдани та війну з російським аґресором, в Україні й досі існує патерналістське суспільство з майже феодальним мисленням.

Таку думку, посилаючися на історичні факти, на своїй сторінці у Facebook виклав запорізький письменник Дмитро Вовнянко, відомий за творчим псевдо "Дмитро Калинчук".

За його словами, всі 30 років відновленої державної самостійності влада створювала ілюзію демократії та свободи, сперту на живучі серед українських громадян міфи.

«Коли я чую, що "українці – нація демократів", то розумію, що це ніщо інше як міф. Українці не мають традиційних демократичних інституцій, притаманних буржуазним країнам Європи, з їхніми цехами та маґістратами. Традиція козаків обирати собі отаманів нічим не краща за традицію обирати собі королів, що існувала в аристократів Польщі та Швеції. Ідеал влади для українця не кооператив фермерів, а батько-отаман, суворий, однак справедливий. Не цар, але й не лідер самодостатніх громадян. А ще, українці зі зрозумілих причин катеґорично не довіряють судовій владі й зневажають право власності, бо багата людина для українця "накралася", а майно бізнесмена "треба віддати та поділити". І як прикро це не звучало, але ніяка демократія у нас тут і поруч не ночувала», — зазначає Дмитро Вовнянко.

Письменник додає, що від 1991-го року українцям, попри деякі перепони, все ж вдалося здійснити ґрандіозний ривок у суспільних змінах і відстояти свою Батьківщину від навали аґресора зі Сходу.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", улітку 2014-го українське вояцтво атакувало ворога, співаючи національний гімн.

Читайте також:
Світ
Більшість місць у муніципальних і регіональних радах здобули депутати від лівих сил. Громадяни Фінляндії відвернулись від уряду.
18 квітня, 08:29
Політика
Комуністичний режим Китаю зміцнює свій вплив в альпійській державі. Переслідування тибетців перейшло на новий рівень, у галузь освіти.
14 квітня, 08:25
Політика
Теперішній владі у Вашинґтоні важливо за будь-яку ціну підтримувати своїх тель-авівських покровителів. Доля знедолених Ґази їм байдужа.
06 квітня, 10:34
Політика
Імовірно, що Зе-команда знову порушить законодавство. Цього разу із приводу волевиявлення громадян задля збереження своєї легітимності.
01 квітня, 06:08
Опінії
Навіщо підіймати стільки галасу навколо звичайної демократичної процедури? Потрібно виконати вимоги Конституції.
27 лютого, 11:47
Кримінал
Звані широким загалом «природні легені Землі» роками зазнають нещадного винищення. Дереворубів не зупиняє ні закон, ні поліція.
08.09.2024, 18:49