Імперія має померти

Опінії
25.08.2023, 16:49
Імперія має померти
Фото: Facebook

Доки Росія є імперією, вона загрожує України і світу. Це, на жаль, беззаперечна істина.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Навіть перемігши на полі бою, неможливо взяти під контроль її територію і провести денацифікацію й демілітаризацію так, як це зробили з нацистською Німеччиною. Неможливо просто у силу географії.

Єдиний спосіб демонтувати імперію – зруйнувати її зсередини. Саме національні рухи вже двічі зруйнували Російську імперію: у 1918 і в 1991 роках.

І саме національні рухи можуть стати тією силою, яка на тлі військових успіхів України запустить механізм демонтажу так званої Російської федерації. Вона давно конає, але ніяк не помре...

Скажу відверто, так, ці рухи зараз слабкі. І так, представники народів росії воюють проти України.

Але згадаймо, яким слабким був і український рух якихось 40 років тому, а українці так само були гарматним м'ясом імперії. Якщо вони слабкі, треба допомогти їм стати сильнішими, це – реально.

Головне – сформувати системну політику взаємодії з цими рухами. Саме це і є завданням нашої тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради, за створення якої проголосували 264 депутати.

Ми маємо налагодити взаємодію з народами Росії та напрацювати механізми зміцнення їхньої самосвідомості, розвитку їхніх медіа, політичних і громадських структур. А ще – національних військових формувань у наших збройних силах.

Ця взаємодія не лише допоможе зруйнувати імперію, а й стане фундаментом майбутніх взаємин України з державами, що постануть на її руїнах. І, звичайно, нам потрібно змінювати позицію західних партнерів.

Аби вони не повторювали помилок 1918 і 1991 років. І нарешті підтримати поневолені москвою народи у справедливій боротьбі за свободу.

Читайте також:
Політика
Поки на полі бою від Куп'янська до Кінбурна вирішується доля України, дезінтеграцію ресурсної федерації московії просувають у Балтії.
08 квітня, 14:56
Політика
10 років поспіль влада у Києві свідомо ігнорує вагомий фактор у війні проти РФ. Не всі жителі країни-окупанта підтримують кривавий конфлікт.
05 квітня, 13:45
Опінії
Потрібна підтримка антиімперських національних і демократичних рухів у середині РФ. На жаль, цього багато хто досі ніяк не може зрозуміти.
24 березня, 10:24
Політика
Україна визнає право інгуського народу на самовизначення та створення незалежної суверенної національної держави
23 лютого, 15:11
Політика
Києву вкрай важливо відкрити другий фронт проти агресора. І цим фронтом цілком можуть стати уярмлені корінні народи майбутньої постросії.
14 лютого, 08:25
Війна
Протестувальники підтримують місцевого активіста, якого судять за вказівкою голови республіки. Він закликав росіян «поїхати у свою Рязань».
15 січня, 18:30