Імперія має померти

Опінії
25 серпня, 16:49
Імперія має померти
Фото: Facebook

Доки Росія є імперією, вона загрожує України і світу. Це, на жаль, беззаперечна істина.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Навіть перемігши на полі бою, неможливо взяти під контроль її територію і провести денацифікацію й демілітаризацію так, як це зробили з нацистською Німеччиною. Неможливо просто у силу географії.

Єдиний спосіб демонтувати імперію – зруйнувати її зсередини. Саме національні рухи вже двічі зруйнували Російську імперію: у 1918 і в 1991 роках.

І саме національні рухи можуть стати тією силою, яка на тлі військових успіхів України запустить механізм демонтажу так званої Російської федерації. Вона давно конає, але ніяк не помре...

Скажу відверто, так, ці рухи зараз слабкі. І так, представники народів росії воюють проти України.

Але згадаймо, яким слабким був і український рух якихось 40 років тому, а українці так само були гарматним м'ясом імперії. Якщо вони слабкі, треба допомогти їм стати сильнішими, це – реально.

Головне – сформувати системну політику взаємодії з цими рухами. Саме це і є завданням нашої тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради, за створення якої проголосували 264 депутати.

Ми маємо налагодити взаємодію з народами Росії та напрацювати механізми зміцнення їхньої самосвідомості, розвитку їхніх медіа, політичних і громадських структур. А ще – національних військових формувань у наших збройних силах.

Ця взаємодія не лише допоможе зруйнувати імперію, а й стане фундаментом майбутніх взаємин України з державами, що постануть на її руїнах. І, звичайно, нам потрібно змінювати позицію західних партнерів.

Аби вони не повторювали помилок 1918 і 1991 років. І нарешті підтримати поневолені москвою народи у справедливій боротьбі за свободу.

Читайте також:
Політика
Путінізм давно вже у стані політичної агонії. Занепав, як і бункерний диктатор, який не відрізняється ні свіжістю обличчя, ні свіжістю ідей.
06 грудня, 06:01
Політика
Майбутнє кількох десятків вільних держав постросії залежать від української перемоги у війні. Захід мусить бути у цьому зацікавлений.
15 листопада, 06:51
Політика
Голова російської Служби зовнішньої розвідки (СВР рф) розуміє, що час розплати для Кремля наближається. Держава-окупант буде фрагментована.
18 жовтня, 18:09
Політика
Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради з підтримки поневолених Москвою народів виходить у публічний простір. Це важливий крок.
05 жовтня, 17:03
Позиція
Російського національного ядра не існує у природі. Кремль начисто підтер усе, з чого можна наново вивести окремий етнос московитів...
02 жовтня, 17:12
Політика
Час дезінтеграції та фрагментації ресурсної федерації Московії все ближче. Першим запалають республіки Північного Кавказу.
23 вересня, 16:09