Іран — пішак росії

СВІТ
25 січня, 20:35
Іран — пішак росії
Фото: Facebook

Ресурсна ж федерація московії васал комуністичного Китаю у стратегії глобальної дестабілізації. Ми на крок ближче до світового конфлікту...

Загнана у кут санкціями і міжнародною ізоляцією, росія намагається максимально дестабілізувати безпекову ситуацію у світі, зруйнувати торгівельні ланцюги постачання, погрузивши світову економіку у рецесію напередодні виборів у США та Європарламент. Завдання союзників росії такі:

  • Північна Корея радикалізує ситуацію у Тихоокеанському регіоні;
  • Іран — максимально дестабілізувати Близький Схід (вічно вибуховий район у релігійно етнічному плані, а також великий гравець на глобальному ринку постачання енергоносіїв та транспортному коридорі через Червоне море).

Іран спочатку діяв силами своїх проксі у Ґазі — ХАМАС — завдав нападу на Ізраїль, очікуючи відплатної акції з боку останнього та втягування США в чергову хвилю арабо-ізраїльського протистояння. З боку Ліванського кордону активізувався інший союзник Ірану — «Гезболла».

Все це вкладається у тактику асиметричної війни, яку веде Іран проти своїх суперників. Вона полягає у тому, що обложений санкціями Іран не може на рівних протистояти технологічному та економічному потенціалу США та Ізраїлю.

Тому Іран не витрачає значних ресурсів на створення великих кораблів чи авіації, він сконцентрувався на розвитку «москітного флоту» (швидких маневрених катерів, ракетної програми та безпілотників). Тегеран проголосив боротьбу із противником на дальніх підступах.

Мета — відсунути лінію бойового зіткнення подалі від своїх кордонів та якомога ближче до противника. Іран наситив ізраїльські кордони проіранськими проксі у Сирії, Лівії, Лівані та Палестині.

Водночас Тегеран постійно погрожує американським базам у Сирії та Іраку. В Іраці союзником Ірану виступає шиїтське ополчення «Хашд аш-Шаабі», а в Ємені — рух хуситів.

Хусити наразі дестабілізують ситуацію у Червоному морі, загрожуючи перервати один з найважливіших світових торгових шляхів. А ще, не забуваймо і про шиїтські бригади та угрупування в асадиській Сирії.

Причому тактика Ірану дуже проста, бити там де можна зараз, максимально розтягуючи сили противника та дестабілізуючи ситуацію. Загальна чисельність іранських проксі (яких називають «Вісь спротиву») сягає декількох сот тисяч бойовиків не враховуючи збройні сили самого Ірану.

На першому етапі загострення ситуації на Близькому Сході Іран воював виключно власними проксі. Спусковим гачком стала несподівана масована атака ХАМАС на Ізраїль; а щоби не дати Ізраїлю повністю фокусуватися на Палестині, обмежену активність для відтягування сил демонструє «Гезболла».

Проіранські сили в Іраці (які нараховують понад сто тисяч бойовиків) та Сирії вдалися до регулярних нападів та ударів по американських об'єктах. Від жовтня 2023 року таких ударів було понад 115!

Далі у бій було введено хуситів, які завдали символічних ракетних обстрілів по Ізраїлю та перейшли до захоплення кораблів у Червоному морі. У відповідь Ізраїль на кожну атаку проти себе регулярно завдає ударів по іранських проксі в Лівані та Сирії, а британсько-американська коаліція завдала удару по хуситах в Ємені.

Також США почала наносити удари по позиціях іракського «Хашд аш-Шаабі». Минулого тижня, щоби ще підняти градус напруги, Іран безпосередньо не ховаючись за своїми найманцями наніс серію ракетних ударів по цілях в Сирії, Іраці та Пакистані, демонструючи передусім США та Ізраїлю свій ракетний потенціал.

Бо одна з балістичних ракет, запущена по позиціях ІДІЛ у Сирії подолала відстань майже 1500 км, здатна долетіти до Ізраїлю є надзвичайно високоточною і здатною долати системи протиповітряної оборони. Наявність же нового типу ракет, який може бути передано проксі для завдання ударів по Ізраїлю чи американських воєнних ціллях ще більше демонструє готовність піднімати ставки у грі.

Завдання ракетних ударів по Пакистану ще більше підняло градус напруги в регіоні. Однією з цілей такої не спровокованої атаки була ймовірно передача боєприпасів Пакистаном Україні.

Стратегія Ірану очевидна, витиснути військову присутність США з Близького Сходу та завдати поразки Ізраїлю, який на їхню думку не зможе довго чинити спротив по всіх напрямках. Водночас не виключені ракетні удари скажімо по нафтовій структурі Саудівської Аравії щоб ще більше спровокувати енергетичну кризу у світі.

Примусити США діяти активно на багатьох світових театрах бойових дій, входить у стратегію росії максимально унеможливлювати допомогу Україні. Іран, натомість, який почав діяти неприховано, може нарешті понести відповідальність за свої дестабілізуючі дії на Близькому Сході та поставку зброї росії в її агресивній війні в Європі.

Американські ракети летять точно далі й точніше, а тому потрібне лише політичне рішення.
Автор : Юрій Сиротюк
Читайте також:
Політика
Лідерам США з ЄС та НАТО варто готуватися до нового витка гібридного конфлікту проти автократій. В азійської «вісі зла» є певні козирі.
16 вересня, 12:34
Політика
Дональд Трамп проти команди Джозефа Байдена, фейки проти фактів. Пекін пішов у гібридний  наступ на Вашинґтон, а той і не помітив цього.
10 вересня, 14:51
Політика
Головне управління генерального штабу міністерства оборони РФ б'є у саме серце «колективного Заходу». Мета — розхитати умовну єдність.
08 вересня, 11:45
Політика
Європейські та американські політики, урядовці й преса грають на руку Кремля. Які б не були улесливими їхні слова, справи говорять гучніше.
06 вересня, 13:46
Світ
Ресурсна федерація воює проти України від 2014 року задля знищення державності, населення, культури й історії. Нині Кремль лякає європейців.
30 серпня, 12:38
Опінії
РФ вигідно постійно виймати гнилу ядерну дубину, коли справи на фронті безуспішні. Попри просування на Донеччині росіяни втрачають Курщину.
19 серпня, 13:42