Іран засуджує ЄС і Великобританію за «порушення прав людини»

СВІТ
24 січня, 22:58
Іран засуджує ЄС і Великобританію за «порушення прав людини»
Фото: google

Тегеран заявив, що «рішуче засуджує» нові санкції, запроваджені Брюсселем і Лондоном.

У вівторок Іран оголосив, що відповість на санкції ЄС і Великої Британії, пообіцявши націлитися на осіб і організації на Заході, які "порушують права людини". Тегеран попередив, що незабаром почнуть заходи у відповідь. 

"Ісламська Республіка найближчим часом оголосить список нових санкцій проти порушників прав людини ЄС і Англії", — заявив речник МЗС Ірану Насер Канаані.

На засіданні в Брюсселі ЄС наклав санкції на понад 35 іранських чиновників і організацій, звинувативши їх у «жорстокому» придушенні заворушень та інших порушеннях прав людини. До списку увійшли командири підрозділів Революційної гвардії, які, на думку багатьох спостерігачів, тримають реальну владу в Ірані. 

Брюссель також посилався на постачання Тегераном безпілотників іранського виробництва в росію, які москва використовувала для руйнування енергетичної інфраструктури України. США та Великобританія запровадили нові санкції проти Ірану, що відображає погіршення і без того жахливих відносин Заходу з Тегераном.

12 грудня 2022 року Іран ввів санкції проти британської розвідувальної служби MI5, британських військових, а також німецьких політичних діячів у відповідь на попередні санкції. Під санкції Тегерана також потрапили французький сатиричний журнал Charlie Hebdo і перський відділ Радіо Вільна Європа.

Читайте також:
Світ
Агресія росії проти України спричинила кризу в місті Сурат, внаслідок чого тисячі працівників алмазної промисловості втратили роботу.
26 січня, 17:25
Економіка
Одне джерело стверджує, що Decathlon готова окремо продати свою нерухомість в рф.
25 січня, 14:35
Економіка
Соціально-економічна ситуація ресурсної федерації московії все ще тримається, але тамтешній "глибинний народ" уже зводить кінці з кінцями.
23 січня, 17:18
Світ
І з цим поки що нічого не можуть зробити навіть США, які на 25% залежать від росіян в сегменті поставок збагаченого урану
23 січня, 17:00
Економіка
Посіпаки кремлівського бункерного щура рахують гірше, ніж воюють. Ніхто з них уявляє, як завершиться цей рік, а санкції тільки запрацювали.
18 січня, 21:36
Світ
Санкції не поширюються на виробництво, продаж та транспортування сільськогосподарських товарів
18 січня, 15:35