Іран засуджує ЄС і Великобританію за «порушення прав людини»

СВІТ
24.01.2023, 22:58
Іран засуджує ЄС і Великобританію за «порушення прав людини»
Фото: google

Тегеран заявив, що «рішуче засуджує» нові санкції, запроваджені Брюсселем і Лондоном.

У вівторок Іран оголосив, що відповість на санкції ЄС і Великої Британії, пообіцявши націлитися на осіб і організації на Заході, які "порушують права людини". Тегеран попередив, що незабаром почнуть заходи у відповідь. 

"Ісламська Республіка найближчим часом оголосить список нових санкцій проти порушників прав людини ЄС і Англії", — заявив речник МЗС Ірану Насер Канаані.

На засіданні в Брюсселі ЄС наклав санкції на понад 35 іранських чиновників і організацій, звинувативши їх у «жорстокому» придушенні заворушень та інших порушеннях прав людини. До списку увійшли командири підрозділів Революційної гвардії, які, на думку багатьох спостерігачів, тримають реальну владу в Ірані. 

Брюссель також посилався на постачання Тегераном безпілотників іранського виробництва в росію, які москва використовувала для руйнування енергетичної інфраструктури України. США та Великобританія запровадили нові санкції проти Ірану, що відображає погіршення і без того жахливих відносин Заходу з Тегераном.

12 грудня 2022 року Іран ввів санкції проти британської розвідувальної служби MI5, британських військових, а також німецьких політичних діячів у відповідь на попередні санкції. Під санкції Тегерана також потрапили французький сатиричний журнал Charlie Hebdo і перський відділ Радіо Вільна Європа.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18
Економіка
Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».
25.12.2023, 10:29
Спорт
Всі російські клуби та збірні відсторонені від міжнародних змагань через військову агресію проти України.
02.12.2023, 21:00
Війна
Одну з них ремонтують на корабельні НАТО.
20.11.2023, 18:30
Економіка
Російська нафта через Туреччину потрапляла на грецький НПЗ. Уже звідти нафту продавали до Пентагону, незважаючи на міжнародні санкції.
14.11.2023, 19:25