Історія України знову обов'язковий предмет для тестування випускників шкіл

ПОЛІТИКА
08 листопада, 21:24
Історія України знову обов'язковий предмет для тестування випускників шкіл
Фото: Facebook

8 листопада Верховна Рада ухвалила законопроєкт №10092. Документ вносить зміни у державну підсумкову атестацію і вступну кампанію 2024 року.

Такі відомості оприлюднив народний депутат від фракції Європейська солідарність Володимир В'ятрович. За його словами, це ще одна маленька перемога, бо предмет «Історія України» повернувся до переліку обов'язкових.

Тепер галузевим чиновникам слід переглянути поточну шкільну програму навчання, яка замість знань спонукає зубрити дати, зазвичай відірвані від контексту. Адже більшість випускників найчастіше не розуміють історичні процеси, які напряму впливають на наше життя.

«Історія була обов'язковим предметом у 2022 році, у 2023-му її зробили предметом на вибір, у 2024-му вона знову стане обов'язковою складовою мультитесту поруч з українською мовою і математикою. Четвертий предмет обиратимуть самі випускники. Це важливе рішення, бо Історія України сьогодні це більше, ніж просто шкільний предмет.

Без перебільшення, це важлива складова формування ідентичності юних громадян України. Підтримав парламент і законопроєкт №9046, який поверне у школи державну підсумкову атестацію, включно з атестацією з історії України», — повідомив нардеп В'ятрович.

Також додамо, що четвертим обов'язковим предметом для тестування випускників, окрім української мови, математики та історії України має бути логіка. Це унеможливить потрапляння у медійний простір і на державні посади різних пройдисвітів, на кшталт Арестовичів-Подоляків-Єрмаків.

Читайте також:
Опінії
Мені до вподоби, що люмпени в нашій країні керують вищою освітою і посилають професора підмітати вулиці.
вчора, 14:15
Опінії
У нас проблеми не з дітьми, а з дорослими. Від МОНу і до сільської школи.
08 грудня, 11:29
Світ
Єльський університет зробив загальнодоступним свій курс про становлення України. Проєкт спеціально підготував історик Тимоті Снайдер.
19 листопада, 10:24
Історія
Міністр освіти Оксен Лісовий намагається приховати 500 років українського державотворення.
10 жовтня, 18:10
Блоги
Вчителька під час своєї відпустки й під час канікул у дітей збирає своїх учнів, щоб піти з ними на книжковий ярмарок
17 серпня, 12:02