Карельські самостійники звернулися до урядів цивілізованого світу

СВІТ
13.11.2022, 18:33
Карельські самостійники звернулися до урядів цивілізованого світу

На електронну пошту "Останнього Бастіону" надійшов лист від представників Карельського Національного Руху з проханням оприлюднити.

Все більше корінних народів ресурсної федерації московії почали оголошувати про свої наміри визволитися з-під влади Кремля й піти власно обраним (тобто, незалежним – прим. ред.) шляхом.

Серед тих, хто досі вважався путінським режимом безмовним і безпечним для себе, – карели, котрі після з'їзду ерзянського народу в Естонії та визнання Україною незалежності Чеченської Республіки Ічкерії стали активнішими.

Нижче подаємо повноформатний українськомовний переклад листа-звернення, отриманого від карельських самостійників:

«Карельський Національний Рух – це основна і найчисленніша, на цю мить, у своєму складі організаційна структура. Вона представляє на міжнародному рівні інтереси карел, вепсів і поморів, які проживають на території сучасної Республіки Карелія, а також її колишніх жителів, які вимушено емігрували за її межі.

Ми звертаємося з величезною повагою до лідерів споріднених нам в етнокультурному плані держав, щоби повідомити про тяжке становище карельського, вепського і поморського народів, які стоять на межі незворотного, трагічного за своїм масштабом та наслідків процесу зникнення. На тепер перелічені корінні народи Карелії повністю позбавлені доступу до управління своїми адміністративними територіями та ресурсами, які розташовані безпосередньо в її межах.

Карели, вепси та помори позбавлені також права навчатися своїми рідними мовами. Останні 100 років московський режим проводить Геноцид корінного населення, нині ж корінні народи на окупованій московською владою території перебувають у ролі поневолених.

Російський режим прагне повного та остаточного знищення наших трьох етносів, що відбувається не тільки на території Республіки Карелія, а й на території всієї сучасної РФ. В ім'я збереження наших народів і споріднених етнокультурних спільнот, ми ухвалили, що єдиний шлях для порятунку від повного зникнення лежить через відновлення легітимного уряду Карельської держави – Viena Karjala та наступний вихід цієї держави зі складу РФ.

Карельський Національний Рух, своїм офіційним листом, звертає увагу всього цивілізованої світової спільноти до проблеми зникнення унікальних етнокультурних спільнот північних народів і просить надати посильну допомогу лідерам держав у заходах та ініціативах нашої організації з консолідації сил та устремлінь корінних народів Карелії. Активом Карельського Національного Руху на цей час проводиться організаційна робота зі створення Першого Всекарельського Національного З'їзду, на якому представники карельських організацій з усього світу ухвалять "Декларацію про Незалежність Карелії" та повернення її у правове поле відповідно до світових норм.

Нині Карельський Національний Рух веде підготовку до виступу нашої делегації на сесії Європарламенту 31 січня 2023 року у Брюсселі, на якій буде представлена ​​програма нашої організації та офіційно буде анонсовано бажання карельського народу за підтримки та участі вепського і поморських народів повернути свій територіальний суверенітет. Просимо офіційних голів урядів та парламенти Фінляндії, Естонії, Швеції та всіх країн цивілізованого світу допомогти нашим народам врятуватися від остаточного зникнення.

З повагою, актив Карельського Національного Руху».

Окремо вдалося з'ясувати, що путінський режим уже розпочав низку сфабрикованих кримінальних проваджень проти карельських самостійників, але оголошувати їх у розшук поки поспішає; певно, у Кремлі очікують на реакцію міжнародної спільноти.

У разі, якщо уряди споріднених із карелами країн (першочергово Фінляндії та Естонії – прим. ред.) проігнорують вищевикладене звернення, цілком очевидно, московити розпочнуть полювання на борців за свободу Карелії.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", діаспора ічкерійського народу має намір повернутися на батьківщину після деокупації та готується до проведення з'їзду наприкінці листопада.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
У поневолених народів ресурсної федерації московії відкрилося останнє вікно можливостей для досягнення власної державної самостійності.
21.08.2023, 18:37
Мистецтво
У Кримському домі презентували документально-освітній проєкт «Мій Крим» про корінні народи України.
09.08.2023, 15:55
Світ
У Туреччині представники низки громадсько-політичних організацій черкеського народу провели першу міжнародну конференцію.
08.08.2023, 17:34
Світ
Вища Рада Ногайського Народу та Міжнародний рух за незалежність "Вільний Ногайстан" оголосили про створення свого війська.
27.05.2023, 21:13
Опінії
Фіно-угорська проблема – голка в яйці російського Кощія, який засів у кремлівському бункері. Здобувши її, імперія більше не відродиться!
11.05.2023, 21:17
Світ
Екологічні протести на теренах окупованої московитами Республіки Башкортостан дедалі більше переростають у всенародну непокору.
04.05.2023, 16:32