Казахи планують збільшити постачання нафти до Німеччини

ЕКОНОМІКА
28.10.2023, 08:18
Казахи планують збільшити постачання нафти до Німеччини
Фото: Eureporter

Середньоазійський союзник рф буде сприяте енергетичній безпеці ЄС. Казахстан вкотре показав, що має власні інтереси.

Про бажання збільшити постачання нафти заявив міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв.

Урядовець стверджує — відповідні перемовини між Астаною і Берліном активно йдуть з кінця вересня поточного року.

Укласти взаємовигідні угоди держави запланували ще під час нещодавнього офіційного візиту президента Касима-Жомарта Токаєва до Німеччини. Канцлер Олаф Шольц підтримав намір збільшити експорт нафти трубопроводом «Дружба» до двох мільйонів тонн на рік.

«Наразі я поки не можу назвати точні терміни ухвалення остаточного рішення. Але зазначу, що деталі збільшення постачання нафти до Німеччини якраз узгоджуються між нашими міністерствами. Ми плануємо наростити обсяг експорту вже з січня-лютого наступного року», — прокоментував ситуацію Алмасадам Саткалієв.

Важливо зауважити, що збудований за радянської доби трубопровід «Дружба» забезпечує транспортування сировини на німецький нафтопереробний завод у місто Шведт. Це підприємство, як і багато інших, після 24 лютого 2022 року принципово відмовилося від нафти з рф. Проте залюбки приймає її з Казахстану.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Казахстан буде дотримуватися санкційного режиму у відношенні до росії. Президент Токаєв фактично кинув кремлівський режим.

Читайте також:
Економіка
Багата на оклади урану та інші цінні метали африканська країна стала залежною від РФ і КНР. Там панує військово-терористична хунта.
05 червня, 12:38
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27
Економіка
Нью-Делі має багато рупій, але Москва хоче долари та євро. Тому індійський імпорт сирої нафти із РФ упав через проблеми з оплатою.
02 січня, 19:04
Економіка
Королівський уряд в Ер-Ріяді готується продовжити скорочення видобутку «чорного золота». Йдеться про рівень в 1 мільйон барелів на день.
19.11.2023, 15:18
Світ
Вилучення ресурсів із вулканічного газу досі вважалося малоймовірним, однак їхній видобуток із нижчих шарів має реальний потенціал.
28.06.2023, 20:03
Світ
У головних нафтогазоносних суб'єктах ресурсної федерації московії від початку березня 2023 року виявлено від'ємне електроспоживання.
18.03.2023, 16:09