Казахи планують збільшити постачання нафти до Німеччини

ЕКОНОМІКА
28.10.2023, 08:18
Казахи планують збільшити постачання нафти до Німеччини
Фото: Eureporter

Середньоазійський союзник рф буде сприяте енергетичній безпеці ЄС. Казахстан вкотре показав, що має власні інтереси.

Про бажання збільшити постачання нафти заявив міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв.

Урядовець стверджує — відповідні перемовини між Астаною і Берліном активно йдуть з кінця вересня поточного року.

Укласти взаємовигідні угоди держави запланували ще під час нещодавнього офіційного візиту президента Касима-Жомарта Токаєва до Німеччини. Канцлер Олаф Шольц підтримав намір збільшити експорт нафти трубопроводом «Дружба» до двох мільйонів тонн на рік.

«Наразі я поки не можу назвати точні терміни ухвалення остаточного рішення. Але зазначу, що деталі збільшення постачання нафти до Німеччини якраз узгоджуються між нашими міністерствами. Ми плануємо наростити обсяг експорту вже з січня-лютого наступного року», — прокоментував ситуацію Алмасадам Саткалієв.

Важливо зауважити, що збудований за радянської доби трубопровід «Дружба» забезпечує транспортування сировини на німецький нафтопереробний завод у місто Шведт. Це підприємство, як і багато інших, після 24 лютого 2022 року принципово відмовилося від нафти з рф. Проте залюбки приймає її з Казахстану.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що Казахстан буде дотримуватися санкційного режиму у відношенні до росії. Президент Токаєв фактично кинув кремлівський режим.

Читайте також:
Економіка
У разі, якщо Брюссель змилується, Москва готова відкрити на повну свої крани на трубах. Газогонами на захід потечуть дешеві вуглеводні.
27.12.2024, 07:10
Світ
Видобуток корисних копалин у космосі став ближчим до реальності. Підприємливі мешканці країни вихідного сонця серед першопрохідців.
16.12.2024, 06:03
Економіка
Дослідники приголомшили світ звісткою. З-поміж енергозалежних держав відсутня Україна, Європейська спілка, Африка та Латинська Америка.
05.08.2024, 21:40
Світ
Мова про велику ділянку морського дна багату на ресурси. Пекін і Москва вимагають від Вашинґтона поступитися та не провокувати ескалацію.
01.08.2024, 06:01
Життя
Глибоководні частини Світового океану приховують незліченні багатства. Одне із них — залізомарганцеві конкреції та бентосні відкладення.
26.07.2024, 06:00
Економіка
Давно відомо, що наша країна потенційно дуже багата на поклади літію, кольорових і рідкісноземельних металів. Вони — квиток у майбутнє.
14.06.2024, 12:38