Керівництво НАБУ обкрадає українських платників податків

ПОЛІТИКА
23.02.2023, 19:58
Керівництво НАБУ обкрадає українських платників податків

Деяким чиновникам пальця до рота не клади, а дай нажитися на горі своїх співгромадян, особливо на тлі відбиття російської воєнної агресії.

Показовим свідченням є нечуване порушення норм і вимог закону "Про державний бюджет України на 2022 рік" і постанови Кабінету міністрів від 18.I.2017 №15 попереднім та чинним керівництвом Національного антикорупційного бюро.

Згідно з отриманими від нашого джерела на київській вулиці Сурикова (будівля №3) відомостями стало відомо, що ті, хто має цілодобово всіляко боротися з корупцією – всіляко їй потурають.

Як вдалося з'ясувати, чиновники з НАБУ вирішили без будь-яких на те причин, а отже, зловживаючи службовим становищем, підвищити собі та підлеглим заробітну плату у той час, коли на фронті гине цвіт нашої нації, зупиняючи московитську навалу.

Так, шляхом внесення неправдивих відомостей до штатного розпису державного органу на 2022 рік, НАБУ завдало прямих збитків бюджету України на суму близько 7 мільйонів гривень, що підпадає під ознаки правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 364 та частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України.

Варто пояснити, що саме тут мається на увазі:

  • 10.I.2022 ексдиректор НАБУ Артем Ситник видав наказ №1-ДСК, яким підвищив посадові оклади державним службовцям відомства з урахуванням розміру прожиткового мінімуму на рівні не 2012 грн, а 2481 грн;
  • тепер його "справу" продовжує і Гізо Углава, який своїм наказом від 19.VIII.2022 під №12-ДСК, також змінив штатний розпис.

А проте, як наголошено у чинному Законі України "Про Національне антикорупційне бюро України", посадові оклади співробітників цієї структури «встановлюються відповідно до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року» (у 2022 році – 2481 грн, а у 2023 році – вже 2684 грн).

Також слід звернути увагу на пункт 8 Прикінцевих положень Закону України "Про державний бюджет України на 2022 рік", який визначає, що «дія цього абзацу не поширюється на підрозділ детективів і підрозділ внутрішнього контролю НАБУ» і відтак очевидно, що не менш як 7 млн грн Ситник, а за ним і Углава вкрали бюджетні кошти з гаманців платників податків, у першу чергу наших захисників та волонтерів.

Водночас "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати про те, що так званий "голова держави" Андрій Єрмак хоче отримати повний контроль над Спеціальною антикорупційною прокуратурою.

Читайте також:
Полтава
Жадібність і бажання легкої наживи до в'язниці можуть довести. Порушникам нерестової заборони це доводять до відома вже після затримання.
15 квітня, 08:23
Полтава
В акваторії Кам'янського водосховища правоохоронці впіймали чергового порушника нерестової заборони. Подія сталася неподалік Кременчука.
01 квітня, 20:42
Полтава
Станом на кінець березня в області діє нерестова заборона вилову риби на зимувальних ямах. Правоохоронці здійснюють профілактичні рейди.
22 березня, 08:21
Полтава
За минулу добу в області зареєстровано 22 пожежі, 15 з яких — підпали на відкритій місцевості. Тільки у Кременчуцькому районі — 10 порушень.
11 березня, 20:22
Кримінал
Поки бойовики ЦАХАЛ вигадують байки про нібито виявлені підземні міста терористів ХАМАС, у Нью-Йорку поліція справді має відповідні докази.
10 січня, 20:24
Світ
Carlsberg і Danone прагнули залишити країну, приєднавшись до відтоку європейських і американських компаній.
18.07.2023, 12:35