Китай допоможе росії заблокувати YouTube до жовтня

ПОЛІТИКА
31.03.2023, 10:02
Китай допоможе росії заблокувати YouTube до жовтня

В Україні Нацрада має право закривати ЗМІ без рішення суду вже сьогодні

Москва готується до блокування YouTube у росії до четвертого кварталу 2023 року. Технічну допомогу в цьому після візиту Сі Цзіньпіна до Москви надають фахівці з Китаю.

Як передає медіа агенція "Останній Бастіон", про це пише російське видання "Октагон".

За словами авторів матеріалу, до росії прибув 41 технічний фахівець із Китаю.

Вони спільно з російськими фахівцями готують план блокування. Доступ до YouTube у Китаї закрито з 2009 року.

Китай - на останньому місці в індексі свободи інтернету, який щорічно публікується міжнародною неурядовою організацією Freedom House. У країні заблоковано багато західних інтернет-сервісів та соцмереж, методи обходу блокувань, ведеться цензурування повідомлень у месенджерах та на форумах.

Росія у цьому списку на шостому місці з кінця. "Октагон" не пояснює, навіщо Москві могла знадобитися технічна допомога у блокуваннях.


В Україні "Нацрада з питань телебачення і радіомовлення" відсьогодні може блокувати: онлайн-ЗМІ, друковані медіа та навіть вебплатформи спільного доступу.

31 березня, набув чинності закон про медіа, проти якого виступили західні та українські журналісти,  а також ОБСЄ.

Документом запроваджується регуляція з боку Нацради з питань телебачення і радіомовлення онлайн-ЗМІ, друкованих медіа та навіть  вебплатформ спільного доступу (Youtube та соцмережі). Передбачено й механізм співрегуляції, але за участі Нацради.

В цілому повноваження регулятора значно розширюються, зокрема він отримає право блокувати та закривати медіа без рішення суду, в тому числі і онлайн-медіа.

Також закон передбачає ряд заходів, щодо посилення інформаційної безпеки держави, це і є задекларована законодавцем причина розширення повноважень Нацради.

Автори законопроекту в пояснювальній записці підкреслюють, що законопроект гармонізує українське законодавство з Європейськими нормами, але за оцінкою НСЖУ такі норми займають тільки близько 10% закону.

Так само сьогодні набув чинності закон про медіа, яким Національній Раді з телебачення і радіомовлення дозволили анулювати ліцензії телерадіокомпаній, що тягне за собою припинення їх діяльності, за неправдиву інформацію про власника без рішення суду.

Законопроєкт передбачає право Нацради самостійно без рішення суду анулювати ліцензії телерадіокомпаній у деяких випадках.

Серед них – подача ліцензіатом недостовірних відомостей про свого бенефіціара (кінцевого власника), а також, якщо структура власності компанії не відповідає закону.

До ухвалення законопроєкту про медіа анулювати ліцензії міг тільки суд.

Законопроєкт про медіа не підтримують переважна більшість редакторів друкованих ЗМІ.

Нагадаємо, 13 грудня Верховна Рада прийняла скандальний закон «Про медіа» (№2693-Д).

Раніше народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар заявила, що новий законопроєкт «Про медіа», містить пункт, який ставить під загрозу діяльність усіх онлайн медіа, чого ЄС від України взагалі не вимагав.

Національна спілка журналістів України висловила занепокоєння через законопроєкт «Про медіа», який вже схвалив парламент у першому читанні. Відповідно до заяви організації, на жодне засідання не було запрошено журналістів чи інших працівників ЗМІ, які справедливо критикують закон. Самі засідання відбувалися в непрозорий спосіб – без загальнодоступної трансляції. Нову редакцію закону не було завчасно оприлюднено, як не було проведено й обговорень ані з ключовими стейкхолдерами, ані з громадськістю.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що у  Держдепі США заявили, що влада обмежує свободу слова в Україні.

Державний департамент США опублікував доповідь за 2022 рік, в якій оцінив пресу України як «частково вільну».

Повний матеріал доповіді, щодо практики дотримання прав людини за 2022 рік, опублікували на сайті Державного департаменту США.

Незалежні ЗМІ та сайти новин в Інтернеті були активними та висловлювали широкий спектр поглядів, але уряд вжив певних заходів для обмеження ЗМІ та свободи вираження поглядів, нібито для протидії російській дезінформації та розв'язання інших проблем безпеки під час війни.

У березні РНБО в умовах воєнного стану видала розпорядження про уніфікацію інформаційного потоку країни, зобов'язавши всі національні телеканали видавати єдиний 24-годинний випуск програм.

Канали, які вважаються афілійованими з опозиційними партіями, зокрема «5 канал», «Прямий» та «Еспресо», офіційно не були запрошені до участі в єдиному мовленні, хоча час від часу ці три канали добровільно транслювали 24-годинну програму інших каналів.

Також, як пишуть у Держдепі, посадовці відмовили каналам у доступі до урядових процедур після того, як вони висвітлювали «делікатні питання».

Також Надходили повідомлення про продовження фінансового та політичного тиску на НСТУ з метою узгодження та підтримки урядової політики. Місцеві відділення «Суспільного» стверджували, що високопоставлені представники Офісу президента та інших державних органів лобіювали наглядову раду мовника, аби підтримати обраних кандидатів на ключові керівні посади.

Зауважимо, що голова держави Андрій Єрмак та "Слуги неукраїнського народу" мають намір обмежити право на доступ до судових рішень.

У Верховній раді України зареєстровані проєкти законів №7033-д, що передбачає обмеження доступу до судового реєстру, та №8359, що дозволяє не проводити запис судових засідань.

Також в Україні було впроваджено систему фільтрації фішингових доменів, що призвело до того, що можна довільно блокувати будь-які сайти в Україні.

Голова держави Андрій Єрмак хоче, щоб єдиними джерелами інформації для українців стали "ЗелеМарафон" та російськомовний телеканал "FREEДОМ", що щедро фінансуються з бюджету.

Читайте також:
Політика
Так уже склалося в історії людства, що той, хто володіє інформацією, — панує у світі. Ось, чому нині множиться брехня і пропаганда.
29 березня, 13:41
Політика
Після звільнення Залужного Зеленський провів закриту зустріч з «обраними» журналістами
09 лютого, 11:10
Політика
Журналісти продовжували помічати стеження за офісом редакції.
06 лютого, 11:46
Опінії
Проблема України – не Бігус чи Ніколов. Ми лише дзеркала. Проблем у нас дві – окупанти і корумпанти.
19 січня, 10:17
Опінії
Страшно подумати, що завтра в мережі опублікують запис засідання Ставки
17 січня, 15:24
Опінії
Якому дегенерату прийшла в голову така ідея по залякуванню журналіста?
15 січня, 11:00