Китай поглине Тайвань «м'якою силою»

ПОЛІТИКА
01.12.2023, 20:28
Китай поглине Тайвань «м'якою силою»
Фото: Reuters

Слідом за американським бізнесом Сі Цзіньпін повернувся обличчям до тайванських політиків і чиновників. Перш за все, із партії «Гоміньдан».

Такі відомості оприлюднило видання Reuters, посилаючися на власні джерела в уряді у Тайбеї. Станом на тепер, буквально напередодні виборів, комуністичний Китай доволі активно заманює тисячі посадовців дешевими поїздками.

Пекін і раніше спонсорував поїздки на континент для острів'ян за зниженими цінами, проте нині кількість потенційних відвідувачів із політичною метою зросла у рази. З Тайваню летять до Шанхаю та Сянґану переважно партійці «Гоміньдану», що у 1920-1930-х роках спільно з комуністами керувала Піднебесною.

Тайванські чиновники у розмові з виданням Reuters наголосили, що влада КНР таким чином планує здійснити «електоральну революцію», задобрюючи як кандидатів, так і їхніх виборців із-поміж туристів. Китайський режим не коментує заяви своїх опонентів.

Натомість підтверджують побоювання тайванського уряду в спеціальних службах та розвідці Японії. У Токіо заявили, що Пекін ставить на тих політиків, які найгучніше прагнуть відновити «дружні та тісніші зв'язки» між обома Китаями: острівним і континентальним.

Органи національної безпеки Тайваню на сьогодні розслідують понад 400 візитів до КНР за минулий місяць, більшість з яких очолювали керівники місцевих громад і провінцій. Особи, які здійснюють такі поїздки, перестали самі оплачувати авіаквитки, бо всі витрати беруть на себе однопартійці товариша Сі.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує, що лідер КНР провадить довгострокову гру із залучення на свій бік мирного бізнесу (не ВПК), якому потрібні гроші, а не демагогія про порядок, що ґрунтується на правилах. Перші у списку — американські техногіганти.

Читайте також:
Світ
Аналітики вважають, що Сі Цзіньпін може використовувати науково-дослідний об'єкт для шпигунства. У Пекіні подібні заяви відкидають.
22 лютого, 19:23
Економіка
Зусилля Європейської комісії змусити КНР грати за правилами ускладнюються. Причина: інтерес родичів товариша Сі до електромобілів.
30.11.2023, 11:23
Світ
Така зброя призначена для впливу та порушення мозкової діяльності у західних політичних лідерів
14.07.2023, 13:05
Політика
Зеленський досі не ввів санкції щодо колишнього першого заступника глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова.
вчора, 18:29
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
вчора, 17:45
Політика
В Україні найближчими місяцями почнуть знову відключати електроенергію
вчора, 11:55