Ціна ведення бізнесу у КНР — вечеря із товаришем Сі від $40 000

ЕКОНОМІКА
30.11.2023, 18:33
Ціна ведення бізнесу у КНР — вечеря із товаришем Сі від $40 000

Завдяки навіки спочилому Генрі Кіссинджеру китайський режим навчився жити в умовах капіталізму. Тепер Пекін здатен купувати техногігантів.

Про це йдеться у матеріалі журналістів впливового американського видання The Wall Street Journal. Вони з'ясували, що власники найбільших корпорацій, зокрема у галузі мікросхем, прагнуть опанувати китайський ринок, але існує одна умова.

Комуністична партія Китаю пропонує повечеряти із Сі Цзіньпіном за (мінімум) $40 000, після чого для бізнесменів зі США і ЄС відриваються нові можливості. Вечеря або ж обід із диктатором є лише початком, оскільки крім ринку збуту уряд КНР дозволяє будувати у себе виробничі потужності.

Так, генеральний директор компанії «Broadcom» Гок Тан першим заплатив вказану суму задля того, щоби випити келих вина за столом із товаришем Сі Цзіньпіна у Сан-Франциско. Інші керівники американських підприємств узяли на озброєння його приклад.

Але за ствердженням видання The Wall Street Journal, на кону було набагато більше, ніж $40 000, а саме — угода на загальну суму $69 мільярдів. Якраз цього і чекав Гок Тан (до слова, з походження етнічний ханець, син мігрантів — прим. ред.) від лідера КНР.

Упродовж кількох місяців китайські регуляційні органи не могли схвалити заявку американського виробника мікросхем на придбання розробника корпоративного програмного забезпечення «VMware». Тож, як наслідок «Broadcom» мусила тричі переносити дату завершення угоди, про яку вперше було оголошено ще торік у травні.

Проте тільки після вечері з Сі Цзіньпіном Гок Тан може святкувати — за кілька днів по події уряд Китай підписав вказану угоду з американською корпорацією. Хто буде наступним щасливцем, покаже час і пропагандистські телеканали КНР.

Між іншим, як інформував «Останній Бастіон», комуністичний Китай нині інвестує понад $1,4 мільярда у власний новий науково-технологічний інститут. Його очолюють дослідники з лабораторії ядерної зброї у Лос-Аламосі.

Читайте також:
Економіка
Перед диктатором Сі Цзіньпіном стоїть завдання, з яким не стикався жоден із його попередників. А саме: як керувати країною після розвитку.
23 травня, 14:53
Світ
Бразильська преса, радіо і телебачення стають філіями Відділу пропаганди Центрального комітету Комуністичної партії Китаю. Далі буде гірше.
07 квітня, 20:46
Опінії
Той, хто вірить китайцям, — дурень. Той, хто вірить китайським комуністам — дурень у кубі. Тож, думайте!
20 березня, 20:24
Економіка
Найголовніший союзник КНР і РФ на «чорному континенті» є відмінним прикладом того, який рівень життя може бути за «соціальної держави».
26 січня, 06:07
Політика
На тлі нової хвилі боротьби з корупціонерами Комуністична партія Китаю цементує владу диктатора. Сі Цзіньпін стає реінкарнацією Мао Цзедуна.
17 січня, 06:08
Історія
Літо 1921 року... Минуло три роки і вісім місяців від часу захоплення бандою більшовиків влади на згарищі держави Романових.
11 січня, 21:33