Кияни вимагають від Кличка демонтувати пам'ятник російським окупантам

ПОЛІТИКА
05.11.2022, 09:18
Кияни вимагають від Кличка демонтувати пам'ятник російським окупантам
Фото: Facebook

На 31-му році відновленої державної самостійності в українській столиці не місце усіляким бовванам совєцької та імперської доби.

Зокрема представники громадськості звернулися до Київського міського голови з вимогою знести пам'ятник екіпажу більшовицького бронепоїзда "Таращанець" біля вокзалу "Дарниця".

Відповідну ініціативу патріотів оприлюднив на своїй Facebook-сторінці співзасновник Національного українського молодіжного об'єднання "НУМО" Олег Слабоспицький.

За його словами, монумент присвячений більшовицьким окупаційним військам, учасникам встановлення совєцького режиму в Україні, які брали участь у боях проти Армії Української Народної Республіки та окупації Києва у 1919 році.

«Яскраво свідчить про це наступний напис на постаменті пам'ятника: "Тут поховані герої Таращанця, які віддали життя за владу Рад". Міфологізовані совєцькою пропагандою, що вони начебто шість днів тримали оборону від білогвардійських військ Антона Денікіна у 1919 році. Документальних підтверджень ані цьому факту, ані тому, що під пам'ятником дійсно є поховання – немає.

Пам'ятник був рекомендований до демонтажу Українським інститутом національної пам'яті згідно із Законом про декомунізацію і мав бути знесений (або перенесений у парк тоталітаризму) до 21 травня 2016 року, але досі лишається на місці. На жаль вже 7 років як Київрада/КМДА порушує Закон і самоусунулась від розв'язання цього наболілого на сьогодні питання», – прокоментував ситуацію Олег Слабоспицький.

Водночас громадський діяч уточнює, що у середмісті Києва досі перебуває кінна статуя більшовика Ніколая Щорса, котрий також підпадає під Закон про декомунізацію та який Віталій Кличко зі своєю командою відмовляються демонтувати.

А проте "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що полтавців закликають підтримати декомунізацію катів українського народу – Ніколая Ватутіна та Алєксєя Зигіна.

Кияни вимагають від Кличка демонтувати пам'ятник російським окупантам_1
Читайте також:
Полтава
Після повторної окупації України у 1943-1944 роках, совєти відновили терор і репресії. Першими на ешафот відправили бранців в одностроях.
16 січня, 08:20
Історія
Цими днями 32 роки тому припинив своє існування Совєцький Союз. Химерно соціально-політичний проєкт більшовиків зазнав краху.
27.12.2023, 14:27
Політика
Його встановили за особистим наказом Сталіна й вирішили прибрати зі столиці після Революції Гідності.
09.12.2023, 11:25
Полтава
Валійського репортера, який першим розповів світові про Голодомор, увічнили у топоніміці Полтавщини. Рихарду Зорґе вказали на смітник.
09.10.2023, 20:04
Блоги
Ура-патріотизм на тлі війни – ніщо інше, як профанація пам'яті та відвертий плювок у полеглих Героїв. Досить займатися популізмом на крові!
17.09.2023, 18:45
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28.03.2023, 22:02