Кияни вимагають від Кличка демонтувати пам'ятник російським окупантам

ПОЛІТИКА
05.11.2022, 09:18
Кияни вимагають від Кличка демонтувати пам'ятник російським окупантам
Фото: Facebook

На 31-му році відновленої державної самостійності в українській столиці не місце усіляким бовванам совєцької та імперської доби.

Зокрема представники громадськості звернулися до Київського міського голови з вимогою знести пам'ятник екіпажу більшовицького бронепоїзда "Таращанець" біля вокзалу "Дарниця".

Відповідну ініціативу патріотів оприлюднив на своїй Facebook-сторінці співзасновник Національного українського молодіжного об'єднання "НУМО" Олег Слабоспицький.

За його словами, монумент присвячений більшовицьким окупаційним військам, учасникам встановлення совєцького режиму в Україні, які брали участь у боях проти Армії Української Народної Республіки та окупації Києва у 1919 році.

«Яскраво свідчить про це наступний напис на постаменті пам'ятника: "Тут поховані герої Таращанця, які віддали життя за владу Рад". Міфологізовані совєцькою пропагандою, що вони начебто шість днів тримали оборону від білогвардійських військ Антона Денікіна у 1919 році. Документальних підтверджень ані цьому факту, ані тому, що під пам'ятником дійсно є поховання – немає.

Пам'ятник був рекомендований до демонтажу Українським інститутом національної пам'яті згідно із Законом про декомунізацію і мав бути знесений (або перенесений у парк тоталітаризму) до 21 травня 2016 року, але досі лишається на місці. На жаль вже 7 років як Київрада/КМДА порушує Закон і самоусунулась від розв'язання цього наболілого на сьогодні питання», – прокоментував ситуацію Олег Слабоспицький.

Водночас громадський діяч уточнює, що у середмісті Києва досі перебуває кінна статуя більшовика Ніколая Щорса, котрий також підпадає під Закон про декомунізацію та який Віталій Кличко зі своєю командою відмовляються демонтувати.

А проте "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що полтавців закликають підтримати декомунізацію катів українського народу – Ніколая Ватутіна та Алєксєя Зигіна.

Кияни вимагають від Кличка демонтувати пам'ятник російським окупантам_1
Читайте також:
Блоги
Ура-патріотизм на тлі війни – ніщо інше, як профанація пам'яті та відвертий плювок у полеглих Героїв. Досить займатися популізмом на крові!
17 вересня, 18:45
Полтава
Добігає кінця голосування за нові назви для вулиць нашого міста, з яких нарешті мають щезнути імена і прізвища окупантів із Московії.
28 березня, 22:02
Політика
На тлі стихійних протестів в Улан-Баторі монґольська влада вирішила "зіграти у патріотизм", розпочавши перехід на традиційну писемність.
07.12.2022, 06:34
Світ
На його місці міська влада має намір обладнати тротуар
08.08.2022, 14:27
Світ
Уряд Естонії постановив прибрати радянські пам'ятки з публічного простору в найстисліші терміни
05.08.2022, 14:45
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03.05.2022, 10:22