Полтавців закликають підтримати декомунізацію Ватутіна і Зигіна

ПОЛТАВА
20.10.2022, 09:18
Полтавців закликають підтримати декомунізацію Ватутіна і Зигіна
Фото: Останній Бастіон

Все, чим запам'яталися жителям Полтавщини сталінські шуліки Ніколай Ватутін і Алєксєй Зигін, – залили наш край кров'ю мільйонів українців.

Саме тому імена цих червонозоряних катів не заслуговують на подальше перебування у топоніміці міст і сіл України у цілому та Полтави зокрема, а їхнім пам'ятникам місце на звалище, але аж ніяк не у музеях.

Ініціатором невідкладного і давно назрілого демонтажу забронзовілих комуністичних бовванів із середмістя Полтави виступив громадський діяч та свідомий патріот Геннадій Сікалов.

Електронну петицію із закликом до небайдужих полтавців оприлюднено на офіційному сайті міської ради, де кожен охочий має її підписати заради того, щоби не зрадити геройський Чин наших незламних захисників на фронті.

«Україна з 2014 року відбиває збройну агресію росії, яка з 24.II.2022 здійснила спробу повномасштабного захоплення нашої держави з метою її знищення. Попри це у Полтаві й досі стоять пам'ятники часів совєцької окупації – генералам совєцької армії Ватутіну та Зигіну. Дані персоналії не мають жодного стосунку до нашого міста, спотворюючи його історію. Також ці пам'ятники не є архітектурними пам'ятками місцевого чи національного значення.

Вважаю, що на 9 році повномасштабної війни України проти РФ як правонаступниці СССР, у Полтаві не має бути пам'ятників катам нашого народу. Пропоную організувати демонтаж пам'ятників Ватутіну та Зигіну. На їх місці встановити пам'ятники справжнім героям України, які полягли у війні проти росії. Їх постаті визначити на громадському обговоренні», – висловив узагальнену позицію багатьох патріотів нашого міста полтавець Геннадій Сікалов.

Зі свого боку додамо, що і Ватутін, і Зигін, і решта їм подібних (досі не декомунізованих та не деколонізованих – прим. ред.) історичних постатей засмічують вільні від новочасної російської окупації міста України, а отже продовжують нести печатку імперської присутності Москви, якої мусимо позбутися раз і назавжди!

А проте "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що Національний університет оборони України досі має ім'я совєцького ката Івана Черняховського.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Історія
Більшовицькі загарбники завжди відрізнялися своїм дикунським ставленням до поневолених народів. Не тільки європейців мордували, а й азійців.
27 березня, 13:27
Історія
Влітку 1912 року у піщаних дюнах між Новими Санжарами та Кустоловим випадково знайдено історичний скарб. 800 предметів із золота та срібла!
18 березня, 20:28
Опінії
Геннадій Геннадійович Москаль – це була, напевно, найяскравіша людина з тих, кого я знав.
18 березня, 10:22
Історія
Геройський Чин крізь призму часу, який по сьогодні надихає на борню за свободу і державність. Вклонімося незламним карпатським січовикам!
15 березня, 13:49
Історія
З нагоди 210-ї річниці від Дня народження славетного українського поета, письменника, митця і пророка нації.
09 березня, 11:15
Опінії
Відтепер, проїжджаючи повз цей обласний центр, кожен охочий може прийти до світлого образу Тараса Бобанича. Низький уклін тобі, «Хаммере»!
21 лютого, 20:31