Київ, який ми втратили через агресію Москви

ІСТОРІЯ
14 січня, 11:15
Київ, який ми втратили через агресію Москви
Фото: Twitter

82 роки тому Червона армія відступала на Схід під тиском Вермахту. В українській столиці чекісти готувалися здійснити масштабний підрив.

На попелищі було перетворено київський Хрещатик і теперішні Майдан Незалежності з Європейською та Бесарабською площами. Красномовні кадри до здійсненого совєтами злочину виклав вітчизняний мистецтвознавець Богдан Гдаль.

Повернувшись восени 1943-го назад московські окупанти (самі себе вони кликали «визволителями», — прим. ред.) почали мурувати наново Київ у стилі сталінського ампіру та несмаку. Замість самобутньої архітектури у середмісті нашої столиці постали огиді, холодні та безмовні кам'яні свідки ГУЛАГу.

«На знімках нижче — Майдан Незалежності. Київ. Усі ці будинки з непарної сторони Хрещатика, де розміщений монумент Незалежності, ТРЦ «Глобус», консерваторія, а вдалині — готель «Україна». Все це підірвано російськими окупантами й розібрано під нуль. Місто для них цінним не було. Як і завжди», — невтішно зазначив Богдан Гдаль.

Окрім того, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати про те, що червоні кремлівські тирани збагатилися на крові українців. Поневолюючи народи від Тихого океану до Альпійських гір московити прагнули запанувати на континенті.

Погляд з вулиці Городецького в бік Хрещатика
Погляд з вулиці Городецького в бік Хрещатика
Хрещатик зі сторони Бессарабки
Хрещатик зі сторони Бессарабки
Погляд на міський магістрат. Зараз на його місці згори фонтани та підземний ТРЦ «Глобус»
Погляд на міський магістрат. Зараз на його місці згори фонтани та підземний ТРЦ «Глобус»
Майдан зі сторони хмарочоса Гінзбурґа
Майдан зі сторони хмарочоса Гінзбурґа
Київ, який ми втратили через агресію Москви_9
Читайте також:
Кримінал
Семеро чоловіків завдали Україні збитків на 7 мільярдів гривень. Вони відновили роботу залізорудного комбінату у Василівському районі.
23 лютого, 19:14
Світ
Етноцид палестинців, влаштований режимом божевільного українофоба Сатаньягу, перевершує звірства нацистів. Бібі бере приклад із рашистів.
18 лютого, 08:42
Світ
Понад 100 днів ізраїльська воєнна машина терору та окупації перетворює сектор на знелюднену пустку. Де було життя — нині панує смерть.
02 лютого, 08:12
Світ
Не вдовольнившись смертями тисяч палестинських дітей і жінок, сіоністи перейшли до іншої тактики. Повністю вимкнули зв'язок у секторі.
19 січня, 20:05
Війна
Як Андрій Портнов курував окупацію Криму.
08 січня, 10:19
Економіка
Він надає право купувати землю юридичним особам, зареєстрованим в Україні до 10 тисяч га землі. Угідь сільськогосподарського призначення.
02 січня, 08:18