КНР планує перетворити BRICS на антизахідний блок

СВІТ
23 серпня, 20:31
КНР планує перетворити BRICS на антизахідний блок
Фото: Facebook

Щорічний саміт лідерів п'ятьох найбільших країн "другого світу" відбувається у Південній Африці без присутності російського бункерного діда.

У зв'язку з цим товариш Сі Цзіньпін запланував реорганізувати BRICS на власний розсуд, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на американський телеканал"CNN".

Зазначається, Владімір Путін не зміг відвідати захід через те, що влада ПАР мала б заарештувати його за звинуваченням у воєнних злочинах проти українців, натомість між Індією та комуністичним Китаєм є тліючий прикордонний конфлікт.

Поки Пекін конкурує із Вашинґтоном і ділить світ навпіл, Нью-Делі навпаки підтримує тісні зв'язки, вважаючи США чи не найголовнішим партнером, а Москву – "дійною коровою" з дешевими ресурсами.

Очікується, що одним із найважливіших питань на саміті буде питання прийняття нових членів, хоча рішення про розширення BRICS матиме серйозні глобальні наслідки.

Вже 22 країни формально висловили зацікавленість у вступі до цього приховано прокитайського блоку, включаючи Арґентину, Мексику, Іран, Саудівську Аравію, Об'єднані Арабські Емірати, Єґипет, Ніґерію та Банґладеш.

При цьому вступ таких країн, які a priori є відвертими противниками Заходу, скажімо, Іран, остаточно перетворять організацію BRICS на антизахідну коаліцію.

Американські чиновники не без застереження вважають, що розширення блоку дасть КНР можливість заявляти з одного боку про лідерство не тільки на Далекому Сході, а з іншого про те, що він представляє світ, який розвивається під мудрим наглядом товариша Сі.

Зацікавленість нових країн щодо вступу у лави BRICS також на руку Путіну, якого, як і раніше, вітають в організації – Бразилія, ПАР і власне комуністичний Китай чхати хотіли на долю України, РФ їм ближча у всіх сферах.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цьогорічний саміт BRICS розставив всі крпаки над "ї" щодо реальних перспектив і впливовості цієї організації.

Читайте також:
Політика
Комуністичний Китай інвестує понад $1,4 мільярда у новий інститут. Його очолюють дослідники з лабораторії ядерної зброї у Лос-Аламосі.
19 листопада, 17:30
Світ
Джозеф Байден і Сі Цзіньпін зустрінуться у середу, 15 листопада, у Сан-Франциско. Серед головних тем: глобальна торгівля і війна.
12 листопада, 19:45
Світ
Китайські комуністи висувають все нові вимоги тим, хто має власну позицію щодо відносин із Тайванем. Нині Пекін накинувся на Таллінн.
08 листопада, 19:06
Війна
Велика Британія разом з союзниками з НАТО також припиняють свою участь в ДЗЗСЄ.
07 листопада, 15:03
Світ
Америка прораховує наслідки ядерного удару по московії, яка провалила випробування власних міжконтинентальних ракет.
06 листопада, 07:25
Світ
Уряди трьох латиноамериканських країн звинуватили ізраїльський режим у геноциді палестинців смуги Ґаза. Першою демарш здійснила Болівія.
01 листопада, 10:52