КНР став «сірим кардиналом» в ОПЕК+

ЕКОНОМІКА
03.04.2023, 18:13
КНР став «сірим кардиналом» в ОПЕК+
Фото: Yahoo! Finance

Видобувачі та продавці "чорного золота" пішли на радикальний крок. Але замість пазурів Москви варто розгледіти зморщені мацаки Пекіна.

Країни-члени ОПЕК+ домовилися синхронно скоротити видобуток нафти біль ніж на один мільйон барелів на добу, що вже спричинило зростання ціни на цю сировину на світовому ринку. Деякі блоґери, аналітики та експерти забігали у паніці увімкнувши режим "пропало всьо", проте не слід поспішати з висновками.

Почнемо з того, що ОПЕК+ домовилася синхронно скоротити видобуток на тлі падіння цін. Зокрема, до рішення, нафта марки "Brent" коштувала $76 за барель.

Тепер, на тлі рішення – $82, та це не привід розводити паніку. У США на різних рівнях відреагували, і якщо звести різні заяви в одну, то вийде приблизно наступне:

  • Саудівська Аравія, яка наразі очолює ОПЕК+ – зробила недалекоглядний крок, скоріш за все під впливом РФ, якій вигідне підвищення цін;
  • та все одно – дане рішення вплине не на США, ЄС та інші країни Цивілізованого Світу, а на країни які мають слабку економіку і енергозалежні.

Одразу зазначу, що Україна, так чи інакше – не належить до обох категорій за рахунок підтримки з боку наших союзників. Хоча ціни все ж трохи виростуть.

Трохи, бо Джозеф Байден найближчим часом дасть розпорядження вивільнити нафту зі сховищ для стабілізації цін. Він так уже робив минулого року.

Якщо глянути на все це холодним поглядом, то маємо наступне: ОПЕК+, а також деякі держави, на кшталт Казахстану та Омана, зменшили видобуток не за вказівкою РФ, а за вказівкою Китаю. Пекін, таким чином, пробує розхитати Цивілізований Світ з одного боку, а з іншого – опосередковано, а не напряму допомогти Росії підтримувати фінансово-економічний темпоритм війни.

Звісно, це свідчить про поглиблення поляризації світу, та все ж не є приводом для "глибокої стурбованості".

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Політика
02 квітня 2024 року було проведено закупівлю на споруджування свердловини №179 Анастасівського родовища.
02 квітня, 15:10
Світ
Запаси «чорного золота» у водах Ґвінейської затоки оцінюються у 1,5-2 мільярда барелів. Основні вигодонабувачі — компанії «Eni» і «Petroci».
11 березня, 14:54
Опінії
Хто в цьому винен? Ймовірно, система, яку зруйнував в першу чергу Роман Опімах і ДГС.
30 січня, 09:47
Кримінал
Сума завданих бюджету збитків становить понад 157 мільярдів гривень.
23.09.2023, 08:23
Блоги
Це яскравий приклад нашої безголовості стосовно розвитку національної економіки.
09.08.2023, 11:06
Опінії
ВАСУ нарешті задовольнив позов про націоналізацію підприємств, які належали російському олігарху і путінському другові Олєгу Дєріпасці.
17.02.2023, 20:24