КНР зазіхнув на світове економічне панування, та чи вистачить сил

ЕКОНОМІКА
19.11.2023, 13:00
КНР зазіхнув на світове економічне панування, та чи вистачить сил
Фото: Xinhua

Уже зараз наближені до влади США великі бізнеси переорієнтуються на Індію та Мексику. Тож Китаю ще доведеться поборотися за ринки.

Голова КНР і китайської Комуністичної партії Сі Цзіньпін виступив на 30-й зустрічі лідерів країн-учасниць Азійсько-тихоокеанського співробітництва (АТЕС). Повний текст його доповіді оприлюднило провідне державне пропагандистське видання Xinhua.

Товариш Сі у типовій для себе манері «глобального миротворця» закликав інших учасників неухильно слідувати курсу на співпрацю АТЕС, а також «із почуттям відповідальності відгукнутися на поклик часу для об'єднання зусиль із метою подолання глобальних викликів». Фактично, китайський диктатор запропонував обрати Пекін за орієнтир.

«Сьогоднішній світ переживає небачені за сторіччя стрімкі зміни. Глобальна економіка стикається з різними ризиками та викликами. У наш час на Азійсько-Тихоокеанський регіон [далі скорочено АТР — прим. ред.], як на свого роду двигун глобального зростання, покладено велику відповідальність. Лідерам регіону варто глибоко замислитися над тим, який АТР ми будуємо до середини цього століття, як відкрити?

Як говорив великий китайський мислитель Мен-цзи: «Ніщо й ніхто не може перегородити шлях до істини». Отже, ми повинні неухильно слідувати курсу на співпрацю всередині АТЕС, з почуттям відповідальності відгукнутися на поклик часу, об'єднувати зусилля для подолання глобальних викликів, повністю реалізувати Путраджайські орієнтири з формування відкритої, динамічної, життєздатної та мирної азійсько-тихоокеанської спільноти», — зазначив Сі Цзіньпін.

У зв'язку з цим, диктатор КНР запропонував іншим лідерам країн-учасниць АТЕС свій план на майбутнє з чотирьох пунктів. Пекін розраховує на активну участь усіх партнерів у посиленні подальшої співпраці у «мирному руслі».

«По-перше, важливо сприяти розвитку за допомогою інновації. Інновація – потужний поштовх розвитку. Уже необхідно адаптуватися до тенденцій науково-технологічного розвитку, активніше нарощувати обміни та співробітництво у цій сфері, спільними зусиллями створити відкрите, чесне, справедливе та недискримінаційне середовище для розвитку технології. Потрібно прискорити цифрову трансформацію, скоротити цифровий розрив. Китай неухильно здійснює стратегію розвитку шляхом інновації, комплексно просуває цифрову індустріалізацію та цифровізацію промисловості.

По-друге, слідувати шляхом відкритості. Для забезпечення вільної та відкритої торгівлі, інвестицій важливо підтримувати систему багатосторонньої торгівлі під егідою СОТ, сприяти її зміцненню, підвищувати стійкість і безперебійність глобальних виробничо-збутових ланцюжків, виступати проти політизації торговельно-економічних питань, використання економіки як зброї та ув'язування її з порядком денним безпеки.

По-третє, дотримуватися принципу зеленого розвитку. Стоячи перед зростанням викликів, зокрема зміною клімату, стихійними лихами тощо, ми повинні у дусі гармонійного співіснування людини та природи прискорювати зелену та низьковуглецеву трансформацію моделі розвитку, паралельно просувати роботу зі скорочення вуглецевих викидів, усунення забруднення та нарощування зелених. сприяння зростанню.

По-четверте, дотримуватися духу спільного використання. Перед нами стоять виклики глобального розвитку, посилюються розриви у рівнях розвитку. Важливо реалізувати Порядок денний ООН у сфері сталого розвитку на період до 2030 року, поглиблювати співпрацю щодо поєднання стратегій розвитку, разом розв'язувати проблему дефіциту у галузі глобального розвитку. Колеги, Китай просуває всебічне будівництво могутньої держави та велике національне відродження шляхом китайської модернізації. Наша країна впевнено йде шляхом мирного розвитку», — підсумував Сі Цзіньпін.

Читайте також:
Світ
Бразильська преса, радіо і телебачення стають філіями Відділу пропаганди Центрального комітету Комуністичної партії Китаю. Далі буде гірше.
07 квітня, 20:46
Опінії
Той, хто вірить китайцям, — дурень. Той, хто вірить китайським комуністам — дурень у кубі. Тож, думайте!
20 березня, 20:24
Економіка
Найголовніший союзник КНР і РФ на «чорному континенті» є відмінним прикладом того, який рівень життя може бути за «соціальної держави».
26 січня, 06:07
Політика
На тлі нової хвилі боротьби з корупціонерами Комуністична партія Китаю цементує владу диктатора. Сі Цзіньпін стає реінкарнацією Мао Цзедуна.
17 січня, 06:08
Історія
Літо 1921 року... Минуло три роки і вісім місяців від часу захоплення бандою більшовиків влади на згарищі держави Романових.
11 січня, 21:33
Світ
Чинний китайський диктатор є унікальною історичною постаттю сам по собі. На відміну від васала путіна, Сі Цзіньпін не мавпує попередників.
14.12.2023, 08:15