Уряд КНР зумів продати мотузку європейським автовиробникам

СВІТ
26 червня, 12:36
Уряд КНР зумів продати мотузку європейським автовиробникам

Нові європейські тарифи на китайські машини не зупинить просування комуністичного режиму. Диктатор Сі Цзіньпін уже готує контрудар.

Про це із посиланням на власні джерела в урядових колах Пекіна сповістило видання The Dunne Insights Newsletter. Дійсність така, що китайці вже вплетені у структуру європейських автомобільних ринків і є тісними партнерами євро-виробників транспорту.

Кількість електромобілів із КНР, які поставлятимуться до ЄС цього року, перевищить 500 000 одиниць. Ця позначка дорівнює кожному четвертому електромобілю, проданого на спільному європейському ринку.

Китайські автовиробники також поставлять у Старий світ ще 400 000 автомобілів із бензиновим двигуном. Безліч із цих машин матимуть європейські значки й знайомі назви, такі як: «Volvo», «Mini», «Smart» і менш відомі, — «MG» та «Lotus».

Китайці готувалися на цей момент протягом двох десятиліть. 2010 року засновник «Geely» товариш Лі Шуфу придбав концерн «Volvo» в американського автовиробника «Ford» за $1,8 мільярда. Як голова правління, Лі Шуфу розумів, що купівля «Volvo» дасть йому дві речі, яких у нього не було:

  • дослідження та розробки світового класу;
  • всесвітньо відомий бренд із надійною репутацією.

Засновник «Geely» розширив свій вплив в Європі 2018 року, коли компанії, які перебувають під його контролем, інвестували $9 мільярдів у придбання 9,6% акцій «Mercedes-Benz». Одним розчерком пера та серією ретельно замаскованих банківських переказів товариша Лі став найбільшим акціонером найпрестижнішого бренду Німеччини.

Потім, на початку 2020 року, «Geely» створила спільне підприємство 50 на 50 із «Mercedes-Benz» для виробництва автомобілів у Китаї та продажу їх по всьому світу. Впродовж 2005-2020 років кроки КНР із придбання європейських активів розглядалися як дивні та цікаві, не викликавши тривоги.

Але 2024 року в Європі вже виють сирени: місцевим автовиробникам здається, що китайці скрізь, і  вони витісняють тубільців на ринку. Тарифи можуть бути запроваджені надто пізно й надто малі, бо  китайці вже всередині — і вони мають всі важелі впливу.

Масштабний характер виробництва у комуністичній азійській державі, ефективні ланцюжки постачання та великі субсидії дозволяють китайським автовиробникам виробляти продукцію на 20-30% дешевше, ніж у конкурентів у Європі. Навіть американці собі такого не дозволяли.

Корпорації «Stellantis», «Mercedes», «Volkswagen», «Renault» та «Jaguar Land Rover» інвестують у китайські компанії, тісно пов'язуючи свої інтереси із КНР. Своєю чергою, «Mercedes-Benz», «Audi» і «BMW» паралізовані постійним занепокоєнням з приводу заходів режиму Сі Цзіньпіна у відповідь щодо їхнього прибуткового бізнесу у КНР.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як задля подальшої ескалації конфлікту Пекін робить ставку на комуністичний протекціонізм. Водночас не забувають китайці й про виснаження РФ, скуповуючи за безцінь ресурси.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
У Пекіні розгортаються кабінетні ігри потенційних наступників ватажка місцевої Комуністичної партії. Нині триває боротьба за крісло генсека.
12 серпня, 12:30
Економіка
Перед диктатором Сі Цзіньпіном стоїть завдання, з яким не стикався жоден із його попередників. А саме: як керувати країною після розвитку.
23 травня, 14:53
Світ
Бразильська преса, радіо і телебачення стають філіями Відділу пропаганди Центрального комітету Комуністичної партії Китаю. Далі буде гірше.
07 квітня, 20:46
Опінії
Той, хто вірить китайцям, — дурень. Той, хто вірить китайським комуністам — дурень у кубі. Тож, думайте!
20 березня, 20:24
Економіка
Найголовніший союзник КНР і РФ на «чорному континенті» є відмінним прикладом того, який рівень життя може бути за «соціальної держави».
26 січня, 06:07
Політика
На тлі нової хвилі боротьби з корупціонерами Комуністична партія Китаю цементує владу диктатора. Сі Цзіньпін стає реінкарнацією Мао Цзедуна.
17 січня, 06:08