Коли говорять гармати — музи мовчать

ПОЛІТИКА
11 вересня, 10:12
Коли говорять гармати — музи мовчать
Фото: YouTube

Мистецтво є найвищою формою політики, часом потужнішою за гармати чи танки.

Однак, коли зброя замовкає, музи знов починають говорити й дуже важливо, якою мовою вони це роблять, особливо в Україні.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише відомий вітчизняний актор і письменник Антін Мухарський (творче псевдо Орест Лютий), інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, російськомовного українського, як і аполітичного мистецтва не було, не існує і не може бути у принципі; це накинена кремлівською пропаґандою брехлива парадиґма, що шкодить нашому суспільству.

«Під час Майдану багато хто перейшов на українську, відчувши силу справедливості та народної стихії. Але потім схибив, повернувшись у ментальний еґрегор нашого природного супротивника через власну непоборну належність до культурного поля "южнорусскай вални", до якого імперія автоматично зараховує всіх, хто говорить, співає, або творить в Україні російською. Це достоту хибний шлях, які ідуть деякі наші митці», — стверджує Антін Мухарський.

Він також додає, що тривале перебування у російському історичному та культурному дискурсі ще не робить із громадян України росіян, але тримає їх у колі ментального тяжіння, даючи всі підстави кремлівським пропаґандистам підживлювати тезу про "адін нарот".

«На Московії мислять стратеґічно, як мантру повторюючи тезу: чия мова — того й культура, чия культура — того й територія. Розбещення та аморальність — синоніми зросійщення. Не ведіться на це, бо сприйняття власної аморальності як норми — є єдиною державною політикою аґресивної РФ, життєвою філософією їхнього народу», — підсумовує Антін Мухарський.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", словосполучення "російськомовний українець" – це нав'язана окупантами штучна ілюзія, що насильно прив'язує нас до "русскаго міра".

вибір редакції
Читайте також:
"Війна митців з “козломордими" — справа вічна!”
02 березня, 20:22
"Онур" побудує аеродром у Дніпрі за 5,64 млрд грн
14:05
"Гарант", очільник його офісу на Банковій та "слуги народу" не планують відповідати за неподання неправдивої інформації в декларації.
10:36
Поліція обшукала квартиру начальника штабу добровольчого батальйону імені шейха Мансура Мусліма Ідрісова.
вчора, 16:25