Україну слід негайно звільнити від руйнівних впливів «русского міра»

Опінії
18.06.2022, 09:16
«Бандера поведе нас, замає гордо стяг…»
«Бандера поведе нас, замає гордо стяг…»
Фото: Facebook

Верховна Рада має невідкладно ухвалити подані раніше на розгляд народними депутатами законопроєкти №№ 6287, 7459, 7273д.

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Перемогти російських загарбників, що хочуть знищити Україну і українців, можна лише завдяки цілеспрямованим спільним зусиллям: армії і народу, фронту і тилу, держави й суспільства. Вирішальний двобій відбувається на фронті, де українські воїни виборюють майбутнє вільної України.

Однак для перемоги необхідно не лише розбити вороже військо, але й рішуче звільнити нашу країну від руйнівних впливів "русского міра". І найперше – в культурно-інформаційному просторі, адже ця війна є насамперед війною за нашу ідентичність.

Спільнота "Мова об'єднує" підтримує дії влади, спрямовані на ухвалення законопроєктів, що звільняють український культурно-інформаційний простір від російських впливів і стимулюють розвиток національних культурних індустрій.

Ми закликаємо Верховну Раду України оперативно розглядати і підтримувати такі законопроєкти. Найперше –  невідкладно ухвалити в цілому законопроєкти 6287, 7459 і 7273-д, розроблені у співпраці громадянського суспільства, депутатів різних фракцій, виконавчої влади та культурних індустрій.

Законопроєкт 6287 "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження" внесений 64 депутатами з різних фракцій ще минулого року. Він передбачає підтримку книгарень, що продають книжки українською мовою, а також державні сертифікати на купівлю книг для дітей.

Парламент ухвалив цей проєкт у першому читанні в січні 2022 року. Через шкоду, завдану війною книгарням та видавництвам, його актуальність ще більше зросла, а профільний комітет пропонує ухвалити цей закон у другому читанні та в цілому.

Не менш важливим є законопроєкт 7459 "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України". Його так само внесли депутати різних фракцій – загалом 51 співавтор включно з Головою Верховної Ради та його заступниками.

Проєкт забороняє імпорт видавничої продукції з росії та Білорусі, видання і продаж книг авторства громадян РФ, сприяє виданню книг українською мовою та перекладам на українську творів світової літератури, запроваджує механізми захисту від російської пропаганди. Профільний комітет пропонує ухвалити законопроєкт за основу і в цілому.

Розроблений у Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики законопроєкт 7273-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора" передбачає заборону публічного виконання фонограм авторів і виконавців – громадян росії, підтримку національного музичного продукту, збільшення частки української мови в радіоефірі, стимулювання трансляції україномовних дитячих та освітніх телепрограм. Комітет рекомендує ухвалити проєкт за основу і в цілому.

Звертаємо увагу, що ці законопроєкти напрацьовані і внесені на основі широкого консенсусу, підтримані представниками всіх фракцій парламенту, їх ухвалення є важливим для захисту національної безпеки й культурно-інформаційного простору. Зволікання з їх розглядом не може мати розумних виправдань.

Ми щиро сподіваємося, що Верховна Рада ухвалить в цілому законопроєкти 6287, 7459 і 7273-д уже на найближчому пленарному засіданні. Ми також сподіваємося, що український парламент активізує зусилля з напрацювання й ухвалення всіх законодавчих актів, необхідних для повної деколонізації України, її звільнення від впливу росії в усіх сферах суспільного життя.

Читайте також:
Мистецтво
Тотальне зросійщення є важкою хворобою і ментальною катастрофою, яка знесилює націю і кожного з нас, відключаючи критичне мислення.
13.06.2022, 18:01
Опінії
Українці, затямте одну-єдину істину, що тільки під синьо-жовтим прапором свободи з'єднаєм весь великий нарід свій!
13.04.2022, 17:51
Політика
Мистецтво є найвищою формою політики, часом потужнішою за гармати чи танки.
11.09.2021, 10:12
Політика
"Війна митців з “козломордими" — справа вічна!”
02.03.2021, 20:22
Опінії
Ця людина стане керівником агентства під час війни і буде очолювати його найближчі чотири роки.
вчора, 19:15