Не російськомовні, а зросійщені – Мухарський розповів про кого він писав свою нову книгу

КНИГИ
23 липня, 21:01
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: Фейсбук

Вживайте правильно.

Термін "російськомовний українець" – це фейк, брехня, ілюзія, що прив'язує нас до "русскаго міру", як і "російськомовний патріот України". У такий спосіб він легітимізує саме існування та звучання російської мови в контексті нашої національно-визвольної боротьби.

Про це у себе на сторінці у ФБ написав відомий актор та письменник Антін Мухарський (Орест Лютий), презентуючи уривок із його з Єлизаветою Бельською спільної книжки "Як перейти на українську", котра побачить світ у перших числах листопада цього року.

До того ж, на думку Мухарського, таке узвичаєне розуміння дає підстави Путіну заявляти про "адін народ" і "громадянську війну", коли росіяни демократичного штибу воюють з росіянами штибу імперського, творячи модерну історію України, вписану в загальний контекст російської імперської історії.

“В той час, як вживання терміну "зросійщений українець" буде термінологічно правильним, оскільки чітко визначає ментальний стан багатьох українців, котрі знайшли в собі сили постати проти російської агресії фізично, але ще й досі не спромоглися здолати Росію в собі. Бо перемога над власною духовною лінню, звичками, соціальними та поведінковими штампами – найскладніша”, – написав Мухарський.

Тому він закликав уникати на всіх рівнях терміну "російськомовний патріот", нав'язаного гібридними сенсами "русскаго міра". А на провокаційні запитання Пальчевського чи Наташі Влащенко про "русскоязичних патріотов в окопах"  відповідати – вони не "російськомовні", вони "ЗРОСІЩЕНІ", а тому поки ментально слабкі.

вибір редакції
Читайте також:
Мистецтво є найвищою формою політики, часом потужнішою за гармати чи танки.
11 вересня, 10:12
"Війна митців з “козломордими" — справа вічна!”
02 березня, 20:22
Непростій та водночас захопливій біографії Олександра Музичка присвячена книга, яку презентували полтавцям.
15 жовтня, 20:14
На початку тижня у Полтаві відбулась презентація книги, присвяченої Народному Герою України Олександру Музичко.
12 жовтня, 22:24
Наступного понеділка, 11 жовтня, у Полтаві відбудеться презентація книги про Народного Героя України Олександра Музичка.
10 жовтня, 08:05
Російський "Православний" Цирк під виглядом Церкви не припиняє свою відверту диверсійну та пропаґандистську діяльність в Україні.
04 вересня, 10:12