Коли Земля стане непридатною для життя?

27.09.2023, 18:07
Коли Земля стане непридатною для життя?
Фото: Google

Глобальна катастрофа станеться після утворення суперконтиненту. Орієнтовний час події, яка погубить ссавців, — через 250 мільйонів років.

Результати відповідного дослідження оприлюднила міжнародна група науковців з Європи та США. Про це повідомляє медіаагенція «Останній Бастіон» із посиланням на видання Nature Geoscience.

Геологи склали комп'ютерні моделі тектонічної активності та клімату нашої планети. Їхній аналіз показав, що вигляд Землі зміниться — всі 6 материків об'єднаються в один новий, практично непридатний для життя суперконтинент.

Науковці вже дали й назву мегаматерику — Пангея Ультима, — тобто, на честь першого материка, який раніше містив у собі майже весь суходіл. Оригінальна Пангея існувала наприкінці Кам'яновугільного та на початку Юрського періодів.

Кліматичні явища різко загостряться, «близько 50% суші — це пустелі», — йдеться у дослідженні. Геологи вважають, що на майбутньому суперконтиненті буде доволі вологий і спекотний клімат із температурою повітря +40-50°C.

Дослідники заявили, що такі зміни призведуть до повного чи майже повного зникнення ссавців, а Земля стане непридатною життя людини. Відтак, представникам виду Homo sapiens sapiens уже слід готуватися до колонізації Марсу.

Коли Земля стане непридатною для життя?_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.
26 лютого, 06:09
Світ
Ресурсна федерація московії цілком здатна «блискавично» захопити Естонію, Латвію та Литву. Питання лише у тому, коли це станеться.
11 лютого, 16:31
Війна
Кремлівський агресор не вгомониться, доки не підкорить усю Україну. Але наразі для цього окупантам усе ще бракує сил і засобів.
04 лютого, 14:53
Економіка
Великі гроші — велика спокуса і великі амбіції. А їх, як відомо, не бракує китайському комуністичному диктаторові Сі Цзіньпіну.
10 січня, 19:06
Світ
На тлі загострення геополітичної ситуації, Вашинґтон і Пекін утримуються від конфронтації. Дві наддержави хочуть і надалі ділити світ потай.
04 січня, 20:32
Війна
Німецькі журналісти не лякають, а попереджують європейців про реальну загрозу зі Сходу. Те саме раніше постійно робив і «Останній Бастіон».
24.12.2023, 15:31