Коломийський планує звести в Карпатах ще два мегакурорти

ПОЛІТИКА
22.02.2023, 10:05
Коломийський планує звести в Карпатах ще два мегакурорти

Зрозумівши, що безпечно він себе може почувати лише в Україні, Коломийський вирішив розширити власний бізнес

У 2016 році люди Коломийського анонсували намір побудувати величезний гірськолижний курорт на хребті Свидовець.

Наприкінці 2022 року ТОВ «Буковель» звернулося до двох сільрад – Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття). Мета звернення – розпочати підготовку до будівництва ще двох курортів – «Бистриця» та «Турбат».

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на ініціативу Free Svydovets.

«Тобто Коломойський та його люди не лише не полишили намір побудувати величезний курорт «Свидовець». Вони планують забудувати трасами, підйомниками та готелями ще й сусідні зі Свидовцем гори – хребет Братківський та ліси навколо гори У’ря», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що анонсований у 2016 році курорт «Свидовець» має приймати до 28 тисяч людей одночасно. У планах – 1400 га території, де розміщуватимуться понад 30 канатних витягів, 230 км лижних трас, 700 га готелів та іншої забудови.

Анонсовані у 2022 році курорти «Турбат» і «Бистриця» не менш масштабні. Разом це ще 1400 га, 25 тисяч людей одночасно, понад 200 км лижних трас, 28 підйомників.

«Усі три плановані курорти розміщуються поряд і будуть з’єднані з чинним зараз «Буковелем». Тобто в підсумку планується курорт-монстр, розрахований на понад 65 тисяч людей одночасно! Для порівняня, це як побудувати посеред Карпат ціле місто розміром понад половину Ужгорода», – зазначають в ініціативі.

Коломийський планує звести в Карпатах ще два мегакурорти_1

Усі згадані сільські ради дали проектованим курортам зелене світло. Станом на зараз триває підготовка необхідних для будівництва документів.

«Уже цього року маємо шанс побачити початок будівельних робіт та початок катастрофи. Чому катастрофи? Тому що екологічні наслідки будівництва такого курорту-монстру абсолютно точно переважатимуть будь-які короткострокові вигоди», – зазначають у Free Svydovets.

В ініціативі зазначають, що буде знищено чи пошкоджено як мінімум три тисячі гектарів диких карпатських лісів, лук та річок.

За наявними картами, забудова, лижні траси та підйомники пройдуть по заповідних територіях, оселищах численних червонокнижних рослин та тварин, унікальних гірських озерах Свидовця і так далі.

Уточнюється, що лише тільки курорт «Свидовець» – це майже 9 тисяч кубометрів використаної води кожен день і стільки ж стічних вод. З двома курортами, анонсованими у 2022 році, вийде під 15 тисяч кубометрів щоденно.

Про підтримку будівництва курортів у 2021 році заявляв і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ми будемо підтримувати будівництво цього курорту» і «Весь світ використовує свої гірські масиви й ліси для розвитку туристичного потенціалу, і ми також хочемо це використовувати в прозорий спосіб», - зазначив Шмигаль.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ФБР підозрює керівництво і власників "Optima Management Group" (Коломойського та Боголюбова) у крадіжці з рахунків "ПриватБанку" мільярдів доларів, що потім були використані Коломойським для купівлі нерухомості у США.

У зв'язку з цим, Ігор Коломойський не має можливості виїхати до Європейських країн, США чи навіть Ізраїлю, адже в будь-який момент його можуть екстрадувати за запитом ФБР. А в США йому загрожує значний тюремний строк.

Втекти до росії йому також не вдасться, адже там він і його бізнес-партнер Боголюбов були заочно заарештовані судом Татарстану.

Саме тому Ігор Коломойський робить все можливе для того, щоб його маріонетка Володимир Зеленський залишався при владі в Україні. Бо тільки за таких умов він може повністю почувати себе у безпеці.

Читайте також:
Політика
Як виявила перевірка Держаудитслужби, воду одеситам постачає приватна фірма, що належить Миколі Злочевському
11 травня, 11:24
Опінії
«Жизнь — это супермаркет, бери что хочешь, но касса — впереди»...
08 травня, 15:04
Політика
Лідери енергетичного комплексу України збільшили доходи на 8%. Хто заробив найбільше?
29 квітня, 15:12
Опінії
Судді не хочуть толерувати розкрадання державних грошей чиновниками та водночас бути знаряддям чергової атаки на бізнес.
05 квітня, 16:46
Політика
Коломойський знов усіх переграЄ. Інтрига лише у тому, чи він це робить у змові з президентом або ж на зло йому?
22 березня, 18:49
Війна
Відповідно до рейтингу Forbes, Іван Саввіді та його родина володіють 1,7 млрд доларів — 71 місце серед російських олігархів.
13 лютого, 17:30