Коломойському – 63. Хєрпіду привітав його введенням санкцій

ПОЛІТИКА
13 лютого, 15:04
Коломойському – 63. Хєрпіду привітав його введенням санкцій

Під санкції РНБО потрапив український олігарх Ігор Коломойський, який сьогодні святкує свій 63 день народження.

Публікуємо повний перелік довічних обмежень, накладених на бізнесмена.

Згідно з додатком до указу Володимира Зеленського, санкції проти Ігоря Коломойського передбачають:

  1. позбавлення державних нагород України, інших форм відзначення;
  2. блокування активів – тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать
    фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними;
  3. обмеження торгівельних операцій (повне припинення);
  4. обмеження, часткове чи повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України (повне припинення);
  5. запобігання виведенню капіталів за межі України;
  6. зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
  7. заборону участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
  8. заборону користування радіочастотним спектром України;
  9. обмеження або припинення надання електронних комунікаційних послуг і використання електронних комунікаційних мереж (повне припинення);
  10. заборону здійснення публічних та оборонних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб – резидентів іноземної
    держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких знаходиться у власності іноземної держави, а також публічних та оборонних закупівель у інших суб'єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно з цим Законом;
  11. заборону або обмеження заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів та повітряних суден до повітряного простору України або здійснення посадки на території України (повна заборона);
  12. заборону збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, у яких резидент іноземної
    держави, іноземна держава, юридична особа, учасником якої є нерезидент або іноземна держава, володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу або має вплив на управління юридичною особою чи її діяльність;
  13. запровадження додаткових заходів у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю;
  14. припинення дії торгівельних угод, спільних проєктів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки
    та оборони;
  15. заборону передання технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності;
  16. заборону на набуття у власність земельних ділянок;
  17. інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим цим Законом (заборона укладення договорів та
    вчинення правочинів; заборона вчинення правочинів щодо цінних паперів, виданих цією особою; заборона виплати
    дивідендів або інших платежів, пов'язаних із корпоративними правами (правом власності на частку, акції, паї) на користь особи щодо якої застосовані санкції та осіб, що діють від її імені).

Коломойський перебуває під вартою з 2 вересня 2023.

Він отримав підозри за декількома епізодами. Перший – шахрайство і легалізація майна. Протягом 2013-2020 років він, за даними слідства, легалізував і вивів через банки за кордон понад пів мільярда грн. Також він є підозрюваним у справі про незаконне заволодіння 5,8 млрд гривень у 2013-2014 роках та у заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів ПриватБанку.

У липні 2024 року олігарху Геннадію Боголюбову повідомлено про підозру.

За даними слідства, підозрюваний організував собі незаконний перетин кордону, залучивши начальника групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби «Ягодин» Луцького прикордонного загону.

Для цього бізнесмен використав паспорт громадянина України, який був втрачений у 2022 році, про що було повідомлено органи ДМС України.

За попередньою інформацією, він виїхав до Австрії. Раніше кілька спроб Боголюбова залишити країну були невдалими.

Боголюбов також потрапив до санкційного списку РНБО.

Геннадій Боголюбов – відомий український бізнесмен, один із засновників «ПриватБанку». у 2016 році банк був націоналізований. Станом на 2024 рік вплив Боголюбова на українську економіку значно зменшився.

Раніше видання Telegraf повідомляло, що Геннадій Боголюбов планує виїхати з України, аби самоусунутись від судового процесу над експартнером Ігорем Коломойським.

Боголюбов виїхав до Австрії, де наразі живе Еміне Джапарова, яка народила йому дитину.

У контексті санкцій проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, варто пригадати розслідування «Офшор 95», яке було оприлюднено в 2021 році.

Суть історії така: Коломойський тоді виводив гроші вкладників із Приватбанку в офшори через низку фірм, у т.ч. через фірму Зеленського.

Над так званим «досьє Пандори», яке стало наймасштабнішим викриттям фінансових таємниць світових політиків, в результаті працювали понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Вони обробляли дані з понад 11,9 мільйона файлів, отриманих в результаті витоку.

У Pandora Papers фігурують імена керівників України: голови СБУ Івана Баканова, першого помічника президента Сергія Шефіра, а також самого президента - Володимира Зеленського.

Документи свідчать про те, що компанії офшорної мережі власників «95 Кварталу» були використані для покупки 3 квартир в Лондоні. І це лише одна зі знахідок «Досьє Пандори».

За даними журналістів, у «Кварталу 95» підписаний контракт з «1 + 1» (належить Ігорю Коломойському) до 2022 року. «Річний контракт від 10 до 20 мільйонів», - називає суму Ігор Валерійович. І зізнається, що дізнався про бажання Зеленського стати президентом України у 2017 році.

«Я підозрюю, що думки були з 2015-го, коли він» Слугу «(серіал« Слуга народу », Ред.) Робив», - поділився Коломойський.

«Ми з'ясували, що мільйони від Коломойського йшли не тільки на рахунки українських фірм, які колись зареєстрували Зеленський з друзями. Гроші йшли туди, де тепло і менше податків. У той рік, коли «Квартал» почав співпрацювати з олігархом, ключові люди компанії реєструють ряд фірм на далеких островах », - повідомляють Cлідство.інфо.

І в оточенні Зеленського журналісти-розслідувачі виявили десятки таких офшорних компаній. Мережу допомагав створювати офшорний реєстратор Fidelity та український адвокат Юрій Азаров, підпис якого є на всіх ключових документах, але знайти його виявилося непросто. За адресою його юридичної фірми знаходиться інша фірма, телефон не працює, а на місці реєстрації його бачили понад півтора роки тому.

У серці офшорних компаній знаходиться раніше невідома компанія Maltex Multicapital Corp. Вона порівну розділена між компаніями Зеленського, братів Шефірів та Андрієм Яковлєвим. Трастову декларацію підписав нинішній глава СБУ Іван Баканов. Його фірма виступила номінальним власником Maltex Multicapital Corp.

За даними ICIJ, серце офшорної бізнес-імперії президента Зеленського — компанія, зареєстрована на Британських Віргінських островах — Maltex Multicapital Corp.

Коломойському – 63. Хєрпіду привітав його введенням санкцій_1

До початку 2019 року вона була порівну поділена між офшорами Зеленського, братів Шефірів та сценариста/режисера «Кварталу» Андрія Яковлєва.

За місяць до обрання Зеленський передав свої акції Maltex Сергію Шефіру.

Відповідні папери підготував український юрист Юрій Азаров, от тільки офшор Зеленського Film Heritage продовжував отримувати дивіденди від Maltex навіть після офіційної передачі акцій (за умовами додаткової угоди, підписаної після обрання).

Крім Азарова, допомогу Зе і Ко надала офшорна консалтингова фірма Fidelity Corporate Services, яка пропонує клієнтам послуги номінальних директорів та акціонерів для фіктивних компаній. Так, за даними Offshore leaks Database, номінальним директором Maltex Multicapital Corp. Сьогодні вважається громадянин Панами - Mario Antonio Alvarado Castillo - «директор» більш ніж 40 офшорних компаній.

Зеленський, природно, мав із цього свій відсоток. А юридичне прикриття цих схем забезпечував Іван Баканов.

Зеленський панічно боїться, що деталі тієї історії будуть оприлюднені. А оскільки між Зеленським та його друзями встановилися «нечувано високі відносини», Зеленський дуже побоюється, що дані про ті угоди почнуть спливати у західній пресі.

Тож ми чекаємо на вручення підозр за ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) ККУ Володимиру Зеленському, Івану Баканову, Сергію Шефіру, Борису Шефіру та іншим учасникам злочинної схеми. Інакше картина злочину буде не повною.

Сьогодні Володимир Зеленський заявив, що готовий зняти санкції з Порошенка, якщо виведені з країни гроші – будуть повернуті у бюджет і скеровані на Збройні Сили.

А коли Зеленський поверне кошти, що були виведені Коломойським з ПриватБанку, та передані структурам Зеленського?
Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Економіка
Підсанкційний російський олігарх єврейського походження знову може тринькати мільйони. Неабияк посприяв йому у цьому 47-й президент США.
17 лютого, 14:58
Політика
Австрійський суд знову відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.
05.12.2024, 11:40
Політика
Кіпр позбавив «золотих паспортів» російських та українських олігархів — список з 77 осіб
27.11.2024, 18:02
Політика
Санкції передбачають замороження активів та заборону на поїздки.
21.11.2024, 17:05
Кримінал
Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.
09.10.2024, 18:23
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26.09.2024, 17:31