Компанія «Maxar» співпрацює з росіянами, блокуючи доступ українцям

ВІЙНА
27 травня, 19:27
Компанія «Maxar» співпрацює з росіянами, блокуючи доступ українцям
Фото: Maxar

Декілька місяців тому власник орбітальних супутників заборонив Силам оборони України переглядати терени РФ. Ворогу навпаки все дозволено.

Такі невтішні відомості оприлюднили розслідувачів міжнародного OSINT-проєкту «Molfar», посилаючись на «витоки» даних корпорації «Maxar». З'ясувалося, що американський уряд знає про ситуацію, але не втручатиметься, бо «демократія та свобода вибору цінніші» за життя українців.

Наразі відомо, що росіяни — як приватні особи, так і посадовці із силовиками — цілком законно купують супутникові знімки для здійснення агресії проти України. Агентура ФСБ, СВР і ГРУ РФ придбала фотографії місць перед здійсненням ракетно-дронових ударів.

«Із 321 проаналізованої справи 277 підтвердили, що супутникові знімки були замовлені за кілька днів до російських повітряних нальотів на українські міста. Перший приклад: у березні 2022 року хтось із РФ замовив щонайменше 9 заявок на аеродром у Миргороді. За кілька днів російські ракети вдарили по цьому місцю. Другий приклад: Київ, компанія «Maxar» продала 6 супутникових знімків бізнес-центру «101 Tower», куди також згодом прилетіли ракети. Третій приклад: Старокостянтинів, по якому, після отримання росіянами фото, завдано множинних ударів, зокрема по цивільних об'єктах.

Попри те, що офіційно «Maxar» не співпрацює із РФ, наше розслідування довело: для зв'язку із перепродувачами супутникових знімків з інших країн використовуються вигадане ім'я, компанія, корпоративна адреса електронної пошти, тож американські провайдери їх не перевірятимуть, навіть, якщо це співробітники російських спецслужб. Попри санкції, ця корпорація продовжує сприяти російським атакам по Україні», — зауважили розслідувачі проєкту «Molfar».

А проте медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів пам'ятати, як сотні тисяч росіян переїхали на окуповані території України. За час перебування Криму у складі РФ туди незаконно прибуло мінімум 800 тисяч московитів.

Компанія «Maxar» співпрацює з росіянами, блокуючи доступ українцям_1

Читайте також:
Політика
Лише на дві сумочки Dior Ільницька витратила понад пів мільйона гривень
18 червня, 18:45
Світ
Шпигунство, хакерство та переслідування. Саме такі дії вчиняла глобальна сіоністська агентура проти інакодумців у чорних мантіях у Ґаазі.
30 травня, 12:31
Політика
Українські нардепи, судді, прокурори у відставці та дубайське майно на десятки мільйонів доларів
15 травня, 10:02
Політика
У соціальних мережах Президентові України приписують різноманітні багатства. Та чи так це насправді, як запевняють різні критики?
15 квітня, 12:34
Світ
Найзасекреченіших співробітників спеціальних служб РФ можна з легкістю вирахувати за базою служби доставки їжі. Таємне стало явним.
28 січня, 09:32
Кримінал
Агента російський спеціальних служб викрили у Миколаївській області. Ворожий шпигун зумів стати оперуповноваженим Національної поліції.
23.11.2023, 12:14