Комуністичний «Оскар», або як Сі Цзіньпін вплинув на рішення Кіноакадемії США

МИСТЕЦТВО
13 березня, 19:36
Комуністичний «Оскар», або як Сі Цзіньпін вплинув на рішення Кіноакадемії США
Фото: Google

Будь-які масштабні міжнародні конкурси у галузі культури – це завжди й виключно політики. Зазвичай, політика доволі бурда і підступна...

Багато хто дивився фільми із безумовно талановитим актором та каскадером Джекі Чаном. Він має "Оскар" за особистий вклад у кіномистецтво, посол доброї волі ЮНІСЕФ, Кавалер Ордену Британської Імперії тощо.

Та чи дивилися ви його фільми не як комедійні бойовики, а як політичне кіно? Наведемо 2 приклади:

  • "Шанхайський полудень" / "Шанхайські лицарі".

За сюжетом першого фільму, шляхетний китаєць Чон рятує викрадену і вивезену в США принцесу, у компанії білого бандита-невдахи Роя, а у другому – переслідують вбивцю батька Чона, який вивіз імператорську китайську печатку до Великої Британії (в обох частинах повії – винятково європеоїдні жінки).

  • "Година пік" (1-3).

За сюжетом, шляхетний інспектор Лі, бореться з тріадами в компанії з американським копом-невдахою афроамериканцем Картером. Але! У кожній частині, крім постійного з'ясування між Лі та Картером чия раса крутіша, Картер завжди докопується до білих, акцентуючи на тому, що він афроамериканець. Апогей цього наступає у третій частині, де Картер під дулом пістолета змушує французького таксиста співати з ним Гімн США.

Ну, це смішно, типу. І да, в кожній із частин "Години Пік" головний антагоніст – білий, таке собі надзло навіть над тріадами. Тема роздягнених жінок присутня – білі.

Тобто, типова сучасна лівацька повістка, яку просуває громадянин США Джекі Чан. Здавалося б, нічого дивного, адже Голівуд лівацький уже років 25, та от момент.

Маючи громадянство США, Джекі Чан є головним режисером у найстарішій кіностудії Китаю – Чанчунській. Як так, не задумувалися? То подумайте!

Але Джекі – не єдиний приклад просування прокитайської та, водночас, антиамериканської та антиєвропейської  повістки у Голлівуді. Прикладів багато. Згадайте такі фільми як "Куленпробивний" чи "Заборонене царство" із тим таки Джекі Чаном та Джетом Лі.

І отут ми підходимо до цьогорічної церемонії "Оскар", де статуетку отримала стрічка "Навальний": кому вона Кіноакадемія США продалася цього разу? Думаю, після всього вищенаписаного відповідь ясна... КНР, звісно!

Саме комуністичний Китай пролобіював, як вручення "Оскара", так і заборону на промову Володимира Зеленського. Складна гра, яка виглядає приблизно наступним чином...

Врученням "Оскара" фільму про хрєнову людину, та все ж політв'язня Кремля Алєксєя "нє-бутерброда" Навального Сі Цзіньпін не тільки захистив його від вбивства, а вустами Юлії Навальної дав чіткий натяк Владіміру Путіну про "Новую Россию", яка "неодмінно буде". Буде, у разі, якщо Путін не слухатиметься грізного товариша Сі.

Паралельно, був чіткий посил Зеленському: «Пора говорити зі мною, а не з екранів щоразу виголошувати Urbi et Orbi». Саме тому 13 березня з'явилася новина про те, що товариш Сі планує поговорити із Зеленським у відеоформаті; вперше з початку повномасштабної війни.

Себто стрічка "Навальний" – інструмент тиску, як на Путіна так і на Зеленського. А Джозеф Байден, у принципі, не проти: «Хай спробує».

Тим більше що за інформацією видання "Politico", у Байдена були та є суттєві питання до Зеленського, зокрема по Бахмуту і Криму, на які він не має відповіді. А тому дідо Джо може "в темну" використати товариша Сі як "лякучку": «Ти або погоджуйся на те, що я тобі говорю, або Сі тебе зіжре».

Ну, і якщо вже брати публічні аспекти, то заява новопризначеного прем'єр-міністра Китаю Лі Цяна про те, що «КНР і США тісно взаємопов'язані економічно й обидві країни лише виграли від розвитку одна одної», – говорить про те, що принаймні поки що вашинґтонський Sleepy Joe та пекіснька Red Panda воювати між собою не планують. А відтак потрібно якнайшвидше вирішити всі інші питання; байдуже якими методами і байдуже – подобаються вони комусь чи ні.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Війна
Український Донбас стане для росіян наймасовішою братською могилою з часів Чеченської та Афґанської війн. Пекло на землі їм гарантують ЗСУ!
09 березня, 17:44
Війна
Військові аналітики, політики та пересічні громадяни Європи все частіше загадуватися над цим питанням, яке також має турбувати й нас...
05 березня, 17:17
Війна
Останнім часом усе частіше лунають гучні погрози про те, що Росія наново почне великий наступ проти України з усіх фронтів.
07 лютого, 21:26
Політика
Натомість на боці ресурсної федерації московії виключно ізгою, які сховалися під крило китайського "червоного дракона" Сі Цзіньпіна.
04 лютого, 19:23
Політика
Наше покоління залужило на появу якісно нової України. Дійсно заслужило – кров'ю, потом і власними життями, втраченими у борні за волю.
27 січня, 15:58
Політика
Саме зараз час Києву висунути ультиматум Москві. У разі, якщо РФ не поверне тимчасово окуповані землі, Україна продемонструє всю рішучість.
23 січня, 16:09