Комуняцький Южноукрáінск слід перейменувати на козацький Ґард

Опінії
17.07.2022, 09:23
Комуняцький Южноукрáінск слід перейменувати на козацький Ґард
Фото: Ґард.City

Повернення місту атомників на Миколаївщині історичної ідентичності та первісної назви – справа своєчасна, потрібна, але копітка і терниста.

Історик, журналіст і фіно-угорист

Уважно спостерігаю за прометеївською ініціативою поета і громадського діяча Сашка Кучеренка повернути честь своєму місту. Саме цей козак хоче наректи місто Южноукраїнськ (шо?) містом Ґард/Гард.

І що? Після стандартних спроб висміяти патріархальщину, місцева влада таки включила голосувалку: безпрограшно пустила Ґард " на круг" із позивним "почую кожного".

Отож, замість Ґарда – за цим голосуванням – підкрадається кацапський байстрюк "Південноукранськ". Каковó!

Комуняцький Южноукрáінск слід перейменувати на козацький Ґард_1

Як таке могло статися на західних рубежах Бугоґардівської паланки Війська Запорозького Низового? Поясню "на пальцях":

  1. Для локальних рабів важливий status quo – "неповернення в непевне українське минуле".
  2. Локальних рабів не можна брати у заручники та їхніми ж руками легітимізувати звільнення від рабства. Бо хто ПОТІМ буде відповідати за перейменований на Ґард такий чудовий Южноукарінск? "Фрік" Кучеренко? Нема дурних.
  3. Якщо б у кацапів вистачило драйву і вони у 1930-их перейменували окупований Київ наприклад на Сєвєроукраїнськ, не факт що нинішні "кияни" захотіли б вертати назву "Київ". Бо звучить не менш підозріло, ніж Ґард.
  4. Відчепне "Південноукраїнськ" замість "Южноукраїнськ" це насолода для неокацапів. Бо карикатуризує явище "тубільної реальності" – украінскую мову та її недорікуватих носіїв. Вимовити оте "Південноукраїнськ" без логопеда нереально. От і добре.

Який висновок із вищевикладеного? – Все дуже просто: ні про що не питайте локальних рабів!

Просто нарікайте власні міста власними іменами. Це пришвидшить смерть від хронічних хвороб завезене сміття, а вам зекономить час на важливіші справи.

Ave, Ґарде!
Читайте також:
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18
Політика
Кожен кремлівський керманич підлаштовував під себе не тільки теперішнє, але й минуле. І путін тут не першовідкривач, а закривач.
12 квітня, 07:12
Книги
Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...
08 квітня, 20:28
Полтава
Депутати з чиновниками погодили план щодо усунення назв, які мають російське або совєцьке походження. Виявляється, не все ще декомунізовано.
26 березня, 20:23
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40