Конґрес США готовий визнати незалежність Пуерто-Рико
Американські законотворці з Демократичної партії вирішили відпустити у вільне плавання захоплений ще 1898 році острів у Карибському морі.
Відповідний документ уже ухвалено переважною більшістю Палати представників, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на пресслужбу Білого дому.
Як з'ясувалося, прагнення Пуерто-Рико до більшого самоврядування/усамостійнення шляхом всенародного було підтримане у трьох можливих варіаціях, які мають обрати виключно уродженці та жителі острова.
Фактично, конґресмени-демократи запропонували: 1) повну незалежність; 2) суб'єктну державність у складі Америки; або ж 3) суверенітет із формальною асоціацією зі США.
Однопартієць президента Джозефа Байдена і первісний автор законопроєкту про самоврядування Пуерто-Рико – Рауль Ґріхалва – встиг заявити, що навіть у разі відхилення Сенатом ухваленого Палатою представників документа, це все одно створить "важливий історичний прецедент" для острівної території.
«Умови обов'язкового референдуму викладено у "Законі про статус Пуерто-Рико". Ми закріпили можливість мешканців регіону, тобто нашим співгромадянам США, що їхній цілком демократичний вибір буде чесним і наслідки будуть такими самими», – заявив на слуханнях у профільному комітеті конгресмен Ґріхалва.
Прогнозовано республіканці виступили проти, звернувши увагу опонентів на відсутність пропозиції можливості збереження поточного status quo, заявивши, що законопроєкт – "популістський і відволікає від соціально-економічної кризи", яка панує всередині континентальної Америки.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що влада штаті Аризона самочинно взялася укріплювати адміністративну межу з сусіднім мексиканським штатом Сонора.