Конґрес США готовий визнати незалежність Пуерто-Рико

СВІТ
17.12.2022, 06:48
Конґрес США готовий визнати незалежність Пуерто-Рико
Фото: Reuters

Американські законотворці з Демократичної партії вирішили відпустити у вільне плавання захоплений ще 1898 році острів у Карибському морі.

Відповідний документ уже ухвалено переважною більшістю Палати представників, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на пресслужбу Білого дому.

Як з'ясувалося, прагнення Пуерто-Рико до більшого самоврядування/усамостійнення шляхом всенародного було підтримане у трьох можливих варіаціях, які мають обрати виключно уродженці та жителі острова.

Фактично, конґресмени-демократи запропонували: 1) повну незалежність; 2) суб'єктну державність у складі Америки; або ж 3) суверенітет із формальною асоціацією зі США.

Однопартієць президента Джозефа Байдена і первісний автор законопроєкту про самоврядування Пуерто-Рико – Рауль Ґріхалва – встиг заявити, що навіть у разі відхилення Сенатом ухваленого Палатою представників документа, це все одно створить "важливий історичний прецедент" для острівної території.

«Умови обов'язкового референдуму викладено у "Законі про статус Пуерто-Рико". Ми закріпили можливість мешканців регіону, тобто нашим співгромадянам США, що їхній цілком демократичний вибір буде чесним і наслідки будуть такими самими», – заявив на слуханнях у профільному комітеті конгресмен Ґріхалва.

Прогнозовано республіканці виступили проти, звернувши увагу опонентів на відсутність пропозиції можливості збереження поточного status quo, заявивши, що законопроєкт – "популістський і відволікає від соціально-економічної кризи", яка панує всередині континентальної Америки.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що влада штаті Аризона самочинно взялася укріплювати адміністративну межу з сусіднім мексиканським штатом Сонора.

Читайте також:
Політика
Відомий голлівудський актор, режисер і продюсер італійського походження закликав американців не голосувати за попередника Джозефа Байдена.
03 березня, 09:37
Політика
Американці, яким слід було б краще знати, що робити, вибирають страх, а не Конституцію. Вони знаходять виправдання для ігнорування законів.
18 січня, 19:04
Політика
Київ роками був надійним партнером Брюсселя й усіх своїх західних сусідів. Нині настала черга перейти на вищий щабель союзницьких відносин.
15.12.2023, 14:36
Політика
Кілька годин тому Володимир Зеленський прибув до Вашинґтону. Він має виголосити промову перед Сенатом.
21.09.2023, 18:27
Опінії
У ситуації, в якій опинився волею долі наш народ, прості та швидкі рішення – не вихід. Це радше відкладена на потім катастрофа...
13.08.2023, 20:38
Політика
Головний проукраїнський політик північноєвропейської країни та щирий фінський націоналіст Юссі Галла-аго вже висунув свою кандидатуру.
08.07.2023, 17:13