Консерватор Том Таґендгет висунув свою кандидатуру на посаду британського прем'єра
Один із найзапекліших борців проти росії та однопартієць Бориса Джонсона воліє очолити уряд Її Величності у найскладніші з 1945 року часи.
Йдеться про 49-річного голову Комітету з іноземних справ Палати громад британського парламенту Томаса Таґендгета, який входить то групи так званих "яструбів".
Такі відомості сам народний обранець і член Консервативної партії повідомив на власній офіційній публічній сторінці у Twitter, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".
Що важливо знати про цього політика? – Том Таґендгет є дійсним підполковником Територіальної армії резерву першої черги британських сухопутних військ, де він служив у 2003-2015 роках і брав участь у війнах в Іраку та Афґаністані.
Доволі знаково, що 24 лютого, коли ресурсна федерація здійснила широкомасштабне вторгнення в Україну, політик виступив із трибуни Палати громад із заявою про потребу вислати з Об'єднаного королівства всіх росіян, незалежно від громадянства.
Ось, щó сказав тоді однопартієць Бориса Джонсона, викликавши хвилю критиків в опонентів і путіністів: «Ми маємо право це зробити, вислати росіян, бо вони почали війну».
Водночас згідно з нещодавніми соціологічними опитуваннями, потенційним лідером перегонів на посаду керівника Консервативної партії, а отже і британського прем'єр-міністра, є індієць за походженням 42-річний Ріші Сунак.
Як колишній міністр фінансів, що має прихильність серед великого бізнесу, він – абсолютний фаворит; його шанси на перемогу становлять 43%.
Натомість теперішній міністр закордонних справ із групи так званих "яструбів", яка довела свою прихильність боротьбі України за незалежність, Ліз Трасс на тепер має підтримку 12% виборців Консервативної партії.
Її позиція щодо росії є абсолютно безкомпромісною і передбачає повну підтримку нашій країні озброєнням, в тому числі важким; окремо пані Трасс чітко дала зрозуміти, що росія мусить зазнати нищівної поразки як на полі бою, так і від суворих санкцій, які пан Сунак волів би послабити.
Чинний міністр оборони Об'єднаного королівства і ще один палкий друг України Бен Воллес навпаки вирішив не брати участі у прем'єрських перегонах, бажаючи зосередитися на зміцненні національної безпеки британських островів.
А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що на відміну від традиції сталої демократії у Великій Британії, проблема всіх влад в Україні, попередніх і нинішньої – це невміння говорити із суспільством як з дорослими людьми.