Шотландія планує провести черговий референдум про незалежність у 2023 році

СВІТ
28 червня, 19:34
Шотландія планує провести черговий референдум про незалежність у 2023 році
Фото: The Economist

Уряд автономної північної британської провінції зі столицею в Единбурзі знову заговорив про від'єднання від Лондона і власно обраний шлях.

Відповідну заяву для преси зробила перший міністр Шотландії Нікола Стьорджен, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Reuters".

За її словами, до регіонального парламенту вже внесено законопроєкт щодо проведення 19 жовтня 2023 року плебісциту з метою набуття державної самостійності.

«Шотландія хоче проголосувати за незалежність наступної осені. Це буде другий референдум із часу перебування нашої партії на чолі уряду Шотландії. На сьогодні готуються юридичні норми задля забезпечення прозорої процедури демократичного голосування, а також попереджувальні заходи, якщо британський уряд спробує заблокувати наші наміри. Будьмо чесними, питання шотландської незалежності не можна придушити постійними заборонами», – зазначила Нікола Стьорджен.

Натомість у Лондоні поки ніяк не прокоментували вислови першого міністра Шотландії щодо нового плебісциту в автономній провінції, ймовірно відповідь має дати Борис Джонсон або міністр внутрішніх справ Великої Британії.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", новий глава генерального штабу Її Величності Патрік Сандерс оголосив військовослужбовцям, що вони мають бути готові до нової війни у ​​Європі.

Читайте також:
Світ
Або проросійська олігархічна влада, або демократичні зміни з євроінтеграцією – третьої, додаткової, опції аж ніяк не передбачається.
08 червня, 08:19
Опінії
Якщо адміністрація демократа Джо Байдена обмежиться виключно обіцяним ленд-лізом, то зазнає поразки у політичному двобої з республіканцями.
04 лютого, 09:26
Світ
Верховний суд США скасував президентський указ Джозефа Байдена про обов'язкову антикоронавірусну вакцинацію громадян.
14 січня, 11:57
Світ
Демократія у США перестала бути усталеною цінністю, без негайних дій може розпочатися громадянський конфлікт.
10 січня, 07:59
Політика
Узурпація влади на десятиліття призводить до соціальних та економічних катастроф, яскравий тому приклад: події у Білорусі та Казахстані.
08 січня, 11:36
Світ
Ліві сили впевнено здобувають перемогу на цьогорічних парламентських виборах у Німеччині.
27.09.2021, 13:22