«Космолот» вивів на фіктивні фірми у Британії 5,4 млн євро
Компанія тривалий час порушувала законодавство про азартні ігри в Україні. Власники фірми ухилилися від сплати податків на 30,2 млн гривень.
Власники мережі онлайн-казино «Космолот» незаконно перевели на фіктивні фірми з Британії 5,4 млн євро.
Про це йдеться у матеріалах кримінального провадження БЕБ за ч. 2 ст. 203-2, ч. 3 ст. 212 КК.
Це провадження стосується діяльності ТОВ «Спейсикс», яка здійснювала організацію азартних ігор в Україні через брендом «Космолот».
Ця компанія, попри відсутність ліцензії, вже до легалізації своєї діяльності займалася цим видом бізнесу. Її дії стали об’єктом ретельного розслідування через велику кількість дзеркальних веб-сайтів, що використовувалися для проведення азартних ігор, що фактично функціонували під керівництвом компанії «Спейсикс».
Навіть після отримання ліцензії КРАІЛ, компанія продовжувала свою незаконну діяльність, порушуючи законодавство про азартні ігри в Україні. Використання дзеркальних сайтів, які стилістично та за змістом схожі на офіційний сайт cosmolot.ua, свідчить про наміри обійти закон.
Крім того, за даними отриманими з бази даних Orbis, було виявлено, що протягом періоду з 9 вересня 2021 року по 15 лютого 2022 року, компанія ТОВ «Спейсикс» здійснило перерахування грошових коштів в сумі 5,4 млн євро на адреси фірм з Великої Британії: KYCAID LIMITED з капіталом у. 90 доларів та Splash Technology Ltd (припинила свою діяльність 18.02.2014).
Гроші переводилися начебто за передплату програмного забезпечення (сервіс з ідентифікації осіб).
Варто зазначити, що ідентифікація (верифікація, встановлення даних) гравця або відвідувача здійснюється працівником організатора азартних ігор до моменту прийняття ставки через мережу Інтернет із застосуванням методів ідентифікації та (або) інших методів верифікації, що використовуються відповідно до законодавства про захист персональних даних та правил організатора азартних ігор.
Ідентифікація (верифікація, встановлення даних) гравця в мережі Інтернет здійснюється організатором азартних ігор за допомогою електронного підпису, sim- картки з підтримкою методу MobileID, методу BankID або інших методів верифікації, що використовуються відповідно до законодавства.
Враховуючи викладене, залучення сторонніх сервісів ідентифікації гравців є не логічним та економічно не доцільним, що може свідчити про наявність ризиків пов’язаних з легалізацією майна здобутих злочинним шляхом.
Крім того, за даними БЕБ, власники фірми ухилилися від сплати податків на 30,2 млн гривень.
Керівником фірми «Спейсикс» є Оксана Іллічова. Власниками вказані Сергій Потапов та Арнульф Еккехард Нойманн-Дамерау (EuroAtlantic Group) з Британії.
Раніше БЕБ арештувало 700 млн гривень на рахунках «Космолоту» у різній валюті.
«Останній Бастіон» нагадує читачам, що за ТОВ «Спейсікс», яке працює під брендом Космолот, стоїть російський бізнесмен Сергій Токарєв.
Особа сама по собі цікава, але куди цікавіші його зв’язки з російськими спецслужбами, українською владою, зокрема з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, до цієї посади колишнім СММ-щиком у «95-му Кварталі», та терористами квазіреспублік «ДНР» та «ЛНР», у фінансуванні яких Токарєва звинувачували у 2018 році.
Сподіваємося, що БЕБ арештує рахунки інших компаній, які співпрацювали з росією та ухиляються від сплати податків.
Серед них мають бути:
- FavBet Андрія Матюхи, який працював на росії та в білорусі;
- Pin-UP росіянина Дмитра Пуніна.