Кравчуку заважали націоналісти

ІСТОРІЯ
27.01.2024, 09:18
Кравчуку заважали націоналісти

Кравчук жалівся Клінтону на українських націоналістів, які «спекулювали на ситуації»

Перший президент України Леонід Кравчук у 1994 році заявив, що «альтернативи ядерному роззброєнню немає», і пожалівся на українських націоналістів, які «протистоять» йому в цьому питанні. 

Про це повідомляє громадська дослідницька організація National Security Archive.

Зазначається, що це Кравчук сказав тодішньому президенту США Біллу Клінтону, а відомо про це стало з розсекречених документів уряду США.

«У нас є націоналісти, які протистоять президенту з питань ядерної зброї. Їх небагато, але їм не можна давати можливості розширюватися. Вони готові на необдумані дії. Вони спекулюють на ситуації та погіршують її», – сказав Кравчук.

Повідомляється, що 14 січня 1994 року лідери України, США та росії підписали спільну заяву про наміри вивезти з України всю ядерну зброю.

«Будапештський меморандум («Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї») уклали через 11 місяців, 5 грудня 1994 року. За цим документом Україна мала ліквідувати всю ядерну зброю на своїй території. Водночас США, росія й Велика Британія зобов’язалися поважати незалежність, суверенітет і наявні кордони України, а також стверджувалося, що “ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України». Також усі країни сказали, що проводитимуть “консультації у випадку виникнення ситуації, внаслідок якої постає питання стосовно цих зобов’язань» – зазначили дослідники.

Повідомляється, що у розсекречених документах йдеться, що Кравчук «прийняв політичне рішення щодо ядерної проблеми, керуючись турботою про майбутнє України».

Читайте також:
Історія
Не перший рік у світі тривають потужні процеси деградації суспільства і людства у цілому. Ці тренди треба розгортати й зупиняти, поки є час.
16 березня, 12:54
Історія
Гірка ціна війни: Як знищували фронтових інвалідів
15 березня, 14:49
Історія
Яка мінлива історія... Всяка любов і ненависть ситуативні: на тепер угорці зовсім інакше ставляться до москалів, аніж 110 років тому.
14 березня, 19:25
Історія
Існує погляд, що Голодомор-геноцид перетворив «українську національну свідомість» на «справу мільйонів»? Частка правди у цій фразі є.
12 березня, 20:32
Історія
Він очолював у лютому 1920 року полк гайдамаків Холодного Яру, який співпрацював із Дієвою армією УНР.
11 березня, 11:03
Історія
Це відкриття стало можливим завдяки дослідженням генетичної інформації, зібраної в селі Михайлівка на Херсонщині.
10 березня, 10:07