Країна-бензоколонка як свиня піде на фарш

Опінії
16 травня, 09:27
Країна-бензоколонка як свиня піде на фарш
Фото: Facebook

Угорщина досі живе в умовах "медового місяця" з російською нафтогазовою трубою. Але Україна не платитиме за це своєю кров'ю.

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

Нам всім хочеться, щоби наші союзники на своєму Олімпі приймали блискавичні рішення, призводячи до невідворотної поразки мордору і його краху.

Але правда жорсткіша: Олімпу нема, в європейській політиці є інтриги та позиційні війни. Війною інтересів стала шоста хвиля санкцій в Європейському союзі, де всі 27 країн мають одностайно схвалити, зокрема, повну відмову від російської нафти.

Боротьба за появу ембарго на російську нафту – на передовицях європейської та світової преси. Драма розгортається і публіка стежить за заявами Вктора Орбана та Європейської комісії значно уважніше, ніж за Євробаченням.

Маємо розуміти: ставки надвисокі!

Ворог не намагається навіть "зберігати обличчя" своїх посіпак та використовує тактику розбитих вікон. Створити одне виключення, потім друге, потім третє...

Намагання Угорщини отримати собі "виключення з санкцій" під різними приводами – банальна спроба знайти слабке місце в єдності ЄС. Заяви Орбана про те, що країна не виживе без російської нафти, не витримують ніякої критики.

Навіть Міжнародна енергетична агенція – аналітичний центр, який пророкував "шок" від енергетичних санкцій – визнала: будь-яка країна світу може порівняно швидко адаптуватися до життя без російської нафти. Власне мета Угорщини – дати приклад іншим.

За ними про "виключення" починають говорити Греція, яка заробляє на танкерах, Словаччина, Болгарія. Нічого особистого – просто бізнес, і Кремль це використовує.

Олімп поки ще продовжує спроби домовитися з використанням усіх наявних можливостей. Традиційні інструменти – фінансові бонуси та додаткові фонди.

Проте, навіть ці, зазвичай дієві інструменти, цього разу не спрацьовують та не наближають до ухвалення такого потрібного рішення з запровадження ембарго. Не допомогли навіть "привіти" від лідерів G7, які недвозначно нагадали: російська нафта фінансує російську зброю, яка сьогодні вдаряє по лікарнях і нафтопереробних заводах в Україні, а завтра буде націлена глибше в Європу.

Ставки вже захмарні та зростають навіть для президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляйн. Їй доводиться забезпечувати єдність ЄС, а керованість блоку постійно під загрозою, бо не треба недооцінювати мордор.

Орки добре знають слабкі місця Олімпу і коли на кону загроза назавжди втратити найбільш привабливий ринок і прибутки від нього, то очікувати швидкої й безболісної перемоги над ними не варто. Так само не варто створювати надмірні очікування, на кшталт "рішення по ембарго буде прийнято протягом 24 годин", бо це не про рішення, а про запеклу та складну боротьбу, яка всіх нас випробує на витривалість та стресостійкість.

І тут не має легких шляхів, бо втрачають усі. У такій дипломатичній битві неможливо просто стояти осторонь і чекати поки на Олімпі все владнають.

Орбан піймав кураж і вважає, що він всіх обіграє, бо правила не для нього, а російська труба продовжить постачати нафту та статки. Шанси на запровадження ембарго досі є.

Європейські дипломати шукають рішення другий тиждень поспіль. І це вже стосується не тільки європейського Олімпу, а й країн G7 та навіть G20.

Але так сталося, що ця труба йде через  Україну. І ця труба під нашою юрисдикцією, і наша позиція може суттєво вплинути на можливості Орбана насолоджуватися грою на Олімпі.

Читайте також:
Світ
Грузинська сторона має намір змінити походження вантажу і відправити його до Європи
27 червня, 08:35
Світ
росія продовжує доставляти нафту до портів Європи
24 червня, 13:24
Світ
Обмеження містять перехідні періоди до 5 грудня 2022 року для сирої нафти та до 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.
18 червня, 13:29
Світ
Під санкції також потрапила уповноважена з прав дитини рф Марія Львова-Бєлова
16 червня, 13:57
Економіка
Загалом російсько-німецький товарообіг протягом січня-квітня 2022 року зріс на 20,2%.
11 червня, 15:55
Світ
Влада Канади заблокувала $325 мільйонів канадських доларів на рахунках російських підсанкційних осіб
10 червня, 10:45