Результати зустрічі G7
Міністри закордонних справ G7 пообіцяли посилити економічну та політичну ізоляцію рф, та продовжити військову та оборонну допомогу Україні
Посли країн G7 пообіцяли посилити економічну та політичну ізоляцію московії, та продовжити військову та оборонну допомогу Україні «доти, поки це буде необхідно».
Про це повідомляє агенство Reuters.
Міністри закордонних справ країн G7 також закликали Китай не допомагати московії, не підривати санкції і «утриматися від маніпулювання інформацією, дезінформації та інших засобів для легітимізації російської загарбницької війни».
Крім того, країни G7 розкритикували Білорусь за її позицію щодо України. Вони закликали Мінськ «припинити допускати агресію росії та дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань».
Країни G7 також боротимуться з дезінформацією московії, спрямованою на те, щоб звинуватити Захід у проблемах постачання продовольства по всьому світу через економічні санкції проти москви.
«Чи достатньо ми зробили, щоб пом'якшити наслідки цієї війни? Це не наша війна. Це війна президента росії, але ми несемо глобальну відповідальність», - заявила журналістам на заключній пресконференції міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Ключем до посилення тиску на московію є заборона або поступове припинення закупівлі російської нафти з країнами-членами ЄС, які, як очікується, наступного тижня досягнуть угоди з цього питання, навіть якщо на цьому етапі протистоятиме Угорщина.
«Ми будемо прискорювати наші зусилля, щоб зменшити та припинити залежність від російських поставок енергоносіїв і якомога швидше, спираючись на зобов’язання G7 щодо поступового припинення або заборони імпорту російського вугілля та нафти», – йдеться у заяві.
Міністри заявили, що запровадять додаткові санкції проти російських еліт, включаючи економічних суб'єктів, центральні державні установи та військових, що дозволить президенту владіміру путіну «вести свою війну».
Зустріч у північній Німеччині, на якій взяли участь міністри закордонних справ України та Молдови, також звернула увагу на занепокоєння продовольчою безпекою та побоювання, що війна в Україні може перекинутися на її сусідку Молдову.
«Люди будуть вмирати в Африці та на Близькому Сході, і ми стикаємося з невідкладним питанням: як можна нагодувати людей у всьому світі? Люди запитують себе, що станеться, якщо у нас не буде потрібного нам зерна, яке ми раніше отримати з росії та України», – сказала Бербок.
Анналена Бербок додала, що G7 працюватиме над пошуком логістичних рішень для вивезення життєво важливих товарів зі сховищ України до наступних жнив.