Кремль роздмухає машину репресій, бо путінізм має постійно показувати результативність

СВІТ
21 червня, 08:12
Кремль роздмухає машину репресій, бо путінізм має постійно показувати результативність
Фото: С. Ёлкин

Влада РФ знову перейшла від словесних погроз до застосування репресивних дій: у країні заблокували двох VPN-провайдерів – "Opera" і "Vypr".

Таку інформацію на своїй сторінці у Facebook оприлюднив вітчизняний політолоґ-міжнародник Гліб Парфьонов, посилаючися на офіційну заяву Роскомнадзору.

Причиною вказаного кроку кремлівських цензурних чиновників є нібито використання цих двох інтернет-сервісів працівниками "Сбербанку" РФ для обходу обмежень до дитячої порнографії, суїцидального, наркотичного та іншого забороненого змісту.

«Зрозуміло, що ціль для блокування інакша, так само як і тих сервісів, що чекає блокування у цьому та наступному році. Все це говорить про те, що в країні нарощується потужності для реалізації "залізної завіси", де люди не будуть отримувати взагалі альтернативну інформацію, а лише те, що відповідає інтересам Кремля. Та ж сама "Opera" вже заявила про припинення обслуговування VPN на Росії», — зазначив Гліб Парфьонов.

Політолоґ-міжнародник додає, що подібний наступ на провайдерів абсолютно збігається з установкою Кремля про повний контроль над всіма інформаційними потоками в РФ.

«Це ж саме стосується і тиску на блоґерів, якими б вони не були. Особливо, коли тиск переходить до судових справ та показових процесів, де переслідуються одночасно декілька цілей – залякування та відволікання уваги. Як бачимо, система пожирає сама себе та утворює нові-старі схеми. Звичайно подібна ситуація не приведе до бунтів чи акцій протесту, а лише ще більше роздмухає машину репресій», — підсумовує Гліб Парфьонов.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями на Росії помер один з останніх в'язнів ГУЛАГу – історик литовського походження Анатоліс Смілінґіс.

Читайте також:
Нікол Пашинян навмисно затягує підписання остаточного мирного договору з Ільгамом Алієвим, сподіваючися на воєнний реванш у Карабасі.
16 жовтня, 08:01
Київ – молодший партнер Вашинґтона, особливо щодо вирішення міґраційної кризи після виведення американських військ із Афґаністану.
03 вересня, 10:48
46-й американський президент не дасть українському "ґаранту" надалі перебувати у теплій ванні й зволікати у питаннях деоліґархізації.
30 серпня, 13:53
24 серпня 1991 року Україна була проголошена незалежною державою; та самостійність здобула не Українська Нація, а колоніальна адміністрація.
24 серпня, 13:16
46-й президент США Джозеф Байден запам'ятається ганебною ґеополітичною поразкою в Афґаністані, повторивши долю Джиммі Картера.
17 серпня, 08:01
"Шалений принтер" РНБО призначив ексрегіонала Юрія Васькова на посаду заступника міністра інфраструктури Олександра Кубракова.
10 серпня, 13:37