Кремль свідомо заважає збирати кліматичні дані в Арктиці
Спеціальні служби, армія і флот ресурсної федерації московії посилюють гібридні атаки на Північноатлантичний альянс. Ескалації не уникнути.
Такі відомості оприлюднило британське видання Financial Times із посиланням на заяву низку посадовці НАТО. Наголошується, що Москва цілеспрямовано перешкоджає збиранню кліматичних даних в Арктиці, застосовуючи військову техніку і кіберзброю.
Кремлівський режим гебіста путіна приховує життєво важливу інформацію, необхідну науковцям для моделювання масштабів та наслідків зміни клімату у північній півкулі Землі. Нині ця частина планети — стратегічно важливий регіон, який найшвидше нагрівається, у рамках широкої кампанії дезінформації, що проводиться проти Заходу.
«Вони [московити — прим. ред.] приховують деякі важливі відомості, необхідні для складання звітів щодо клімату. Без цієї інформації моделювання клімату не буде настільки ефективним, наскільки це можливо, і саме [це] моделювання є основою для осіб, які приймають політичні рішення... Це досить брудна гра, в якій клімат також є заручником цих відносин», — заявив британським журналістам один із високопосадовців НАТО.
Мережа із 95 польових баз збирає статистику за Арктикою, але 21 із них «поставлені на паузу», за даними Міжнародної мережі наземних досліджень та моніторингу. РФ уперше перестала ділитися даними, коли Москва вдерлася в Україні наприкінці лютого 2022 року.
Представники НАТО стверджують, що РФ, як великий торговець нафти й газу, програє в міру того, як західні економіки поступово відмовляються від спалювання викопного палива за основне джерело енергії. Москва проводить широкомасштабну дезінформаційну кампанію проти переваг декарбонізації, попереджають в Альянсі.
Танення арктичної криги може відкрити нові маршрути не лише для російського, а й для китайського військово-морського флоту. Москва, за спиною якої стоїть Пекін, намагається отримати із цього зиск, роблячи багатомільярдні інвестиції у криголам і фрегати, покликані захистити частини її ядерного арсеналу на Кольському півострові поблизу Фінляндії та Норвеґії.
Теперішній очільник Світової метеорологічної організації пані Селеста Сауло на початку 2024 року підтвердила, що РФ ділиться з групою деякими, але не всіма даними. Фактично, Москва свідомо заважає дізнаватися західним науковцям про глобальні кліматичні зміни:
«Ми намагаємося донести до людей думку, що це потрібно для міжнародного, планетарного зиску, а не для індивідуального. Але ми всі знаємо, що з приводу обміну даними є свої геополітичні нюанси».
Рівночасно медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як один із чинуш, наближених до кремлівського бункерного діда, загарбав значний простір у Заполяр'ї. Родина Патрушевих збагачується від надр.