Кремлю все складніше вдавати, що «спецоперація» не війна

Опінії
30 травня, 21:19
Кремлю все складніше вдавати, що «спецоперація» не війна

Приватні армії російських губернаторів, олігархів і бандитів при владі зіграють із РФ злий жарт. Це станеться зненацька незабаром...

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Я тут згадала, як на Росії один період була мода на участь/створення телекомпаній та піар-кампаній структурами, у чию сферу діяльності це не входило. От колись навіть "Газпром" вдарився в ідеологію (маю на увазі участь у фінансуванні, наприклад, "Ехо-Москви").

З повномасштабним вторгненням та вихолощенням до повної пропаганди узагалі усіх російських медіа там тепер новий тренд – це створення ПВК. Російській владі все складніше робити вигляд, що не війна, а "спецоперація".

Безпілотники уже на Московщину прилетіли!

Тим не менше, фінансова мотивація (іпотеки, доплати), в які затягують російські "тілá" у ПВК на війну, має на меті все ж зменшити публічну сторону мобілізації під війну. Ні про яку "СВО" вже не йдеться, очевидно ж.

Днями на шпальтах видання "The Wall Street Journal" вийшла пізнавальна стаття про те, як по ходу війни зростає роль та кількість різних приватних типу охоронних військових компаній, орієнтованих на участь у війні. У першу чергу, вони пропонують поповнити дефіцит у "живій силі", змагаючись таким чином у демонстрації лояльності Кремлю.

Про ПВК "Вагнер" усі знають. Євгєній Прігожин завербував близько 50 000 найманців (в основному з російських колоній) й у намаганні продемонструвати, що його сили перевершують в ефективності сили регулярної армії (зокрема, у Бахмуті) дійшов навіть до критики міністерства оборони та закидів на адресу Сєргєя Шойгу.

Але є й інші, менш численні (по кілька тисяч), але які теж залучають до військових дій в Україні. Щоправда, вони знаходяться або під контролем Міноборони, або у тісній координації, на відміну від ПВК "Вагнер".

Зокрема, як пише впливове американське видання, за останні місяці "Газпром" створив приватну військову компанію (попередньо уряд надав повноваження через відповідну постанову). Один з її підрозділів називається "Потік".

При цьому, за інформацією "The Wall Street Journal", «30% в охоронній компанії "Газпрому", до якої входить "Потік", належить ПВК "Центр Штаб", яку очолює колишній офіцер ФСБ». Також у процесі створення ПВК компанія «Лукойл», яка теж отримала попередню згоду уряду.

Є ще декілька ПВК, напряму пов'язаних із Міноборони. Компанія "Редут", «заснована колишніми російськими десантниками та офіцерами військової розвідки у 2008 році».

Регіон її активності – Близький Схід, але зараз вона направила близько тисячі найманців на війну в Україні. Ще одна відома ПВК – "Патріот", до якої входять колишні російські спецназівці.

Читайте також:
Політика
Після знищення потенційного політичного конкурента в особі Євгєнія Прігожина у Кремлі почали приглядатися до ручного піхотинця з Грозного.
05 вересня, 18:14
Війна
Репресивно-пропагандистська машина, запущена у 2000-х роках Владіміром Путіним, відновила найогидніші прояви тоталітаризму минулого.
30 серпня, 19:36
Опінії
За заперечення російського геноциду українців потрібна кримінальна відповідальність в Європі. Тільки це зупинить парад симпатиків агресора.
29 серпня, 18:35
Війна
Чинний володар Росії-Московії воліє перевершити своїх кумирів-попередників, тому не цурається використовувати брудну від крові пропаганду.
25 серпня, 17:28
Політика
Увага! Українофоби у мережі магазинів "Віват Канцелярія".
23 серпня, 19:43
Політика
За посередництва проросійського диктатора Алєксандра Лукашенка у Мінську створили міжнародне гніздо ручних "антифашистів".
19 серпня, 17:27