Крихітка Цахес із «Кварталу 95»

ПОЛІТИКА
01 лютого, 08:19
Крихітка Цахес із «Кварталу 95»
Фото: Facebook

Він — кара небесна для України. Великий сором українців і велика трагедія, який удає великого патріота, торуючи шлях у пекло.

От саме «Крихітку Цахеса на прізвисько Цинобер» видатного німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана варто згадати сьогодні. Чудова повість-казка про потворного карлика.

Він — син селянки, якому була прихильна фея, наділивши трьома золотими волосинами. Розчісуючи їх чарівним гребінцем, карлик Цахес отримував здатність перебирати на себе заслуги інших і перекладати на інших свої провини.

Більшість з оточення Цахеса приписує йому незаслужені чесноти, його обожнює, виносить на гребінь влади й слави, що інакше, як масовим психозом і не назвеш. Лише окремі тверезо мислячі громадяни здатні побачити справжню сутність карлика.

Гофман неперевершено зобразив Крихітку Цахеса — людину, що несправедливо дорвалася до влади. Цахес дуже страшний і справа не в потворній зовнішності, а в рохканні, нявканні, недорікуваності, вродженій грубості та недалекості, що не здатне виправити навіть найпотужніше диво.

Цахес — це заздрість, лицемірство, марнославство, нахабство й інші найогидніші риси, які тільки можуть народитися в людській істоті. А ще Цахес — це відображення вузькості мислення більшості людей, що його обожнюють.

До речі, фею, яка пощадила Цахеса, звали Рожа-Гожа-Зеленава. Не знаю, тут сміятися чи плакати.
Автор : Роман Старощук
Читайте також:
Політика
На війні є переможці та переможені, а також сторонні вигодонабувачі. Виправдання не мають значення, коли на кону життя нації!
15 квітня, 13:45
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39