Куп'янськ і Лиман як відвертальні цілі росіян

ВІЙНА
27.08.2023, 20:03
Куп'янськ і Лиман як відвертальні цілі росіян
Фото: Liga.net

Ділянка Східного фронту довжиною майже у 140 кілометрів нещодавно пожвавилася, привертаючи до себе підвищену увагу суспільства.

Йдеться про намагання російських окупантів організувати показовий власний контрнаступ, заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

З його слів, Лимансько-Куп'янська дуга – не лише зона бойових дій, а й плацдарм для масштабної ворожої ІПСО, покликаної посіяти серед українців паніку, натомість населенню РФ вселити віру в їхню "непереможну" армію.

Саме з цієї причини, російські пропагандисти так нарочито називають бої на цій ділянці фронту "початком", "підготовкою", "розігрівом" перед якимсь епічним наступом, порівнюючи Куп'янськ із Бахмутом і марячи походом на Харків.

«Насправді ж справи в окупантів у цій локації, м'яко кажучи, без особливо епічних перспектив. Станом на тепер Лимансько-Куп'янській вісі зосереджені підрозділи двох груп військ, зокрема, – "Захід" і "Центр". Сумарно це друга за чисельністю концентрація сил у всій зоні бойових дій (перша за кількістю у Запорізькій області), а також, на мою суб'єктивну думку, найкраща за якістю комплектації.

Але найкраща, не тому, що "найкраща" з позитивного боку, а тому, що в інших груп військ із цим справи гірші. Тобто, мотострілецькі підрозділи, які мають у першому ешелоні просто рвати оборону, більше являють собою не маршові батальйони "на максималках". А тепер питання: яка ймовірність успішного наступу та прориву оборони супротивника підрозділами, в яких не наступальний функціонал, але оборонний?

Ні, вони, звичайно, можуть наступати й навіть спробують прорвати нашу оборону, однак при цьому вони втратять у 3-4 рази більше людських і механізованих ресурсів, ніж при наступі з повноцінним функціоналом. Своєю чергою, просування ціною знекровлення власного ресурсу, придатного для оборони, призводить до того, що й оборону ти зможеш тримати. За підсумком, масштабний наступ, що почався, по Лимано-Куп'янській вісі з другої половини червня так і не досяг жодної поставленої мети», – констатував Олександр Коваленко.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, як українські захисники продовжують нищити московитських загарбників на землі, у повітрі й на воді.

Читайте також:
Війна
Москва не здатна захопити Україну воєнним шляхом. Відтак у Кремлі відновили план щодо внутрішнього розколу нашого суспільства.
09 травня, 13:32
Політика
Хлопчик, який постійно кричав «Вовк!», здається, догрався. Вигадані «злі язики Банкової» та «джерела з Офісу Президента» як завжди збрехали.
01 лютого, 06:07
Опінії
Їде до прірви поїзд Зе-Директорії, а під ним її територія... Або про інформаційну гігієну під час війни проти росії та її агентів впливу.
30 січня, 21:37
Політика
Вітчизняні ухилянти й утікачі все більше стають нахабнішими. Раніше вони писали уїдливі коментарі, але тепер доєдналися ворожі спецслужби.
27.12.2023, 13:56
Опінії
Є українці на фронті, є українці в тилу, є українці за кордоном. Всі українці залишаються українцями, всі ми і є – супротив.
24.08.2023, 18:35
Блоги
Один із "новоявлених Прометеїв" українських соціальних мереж виявився фанатом Путіна і Януковича. Яка несподіванка, правда ж? Ні!
03.08.2023, 17:17