«Курська авантюра» вартує витрачених зусиль і засобів України

Опінії
22 серпня, 07:16
«Курська авантюра» вартує витрачених зусиль і засобів України
Фото: Facebook

Росіяни продовжують тиск у центральній частині Донеччини, хоча втрачають свої села. Якщо так піде далі, під загрозою опиниться Брянськ.

Історик, публіцист, кандидат історичних наук.

Цього тижня (19.VIII.2024) Володимир Зеленський оголосив, що Сили оборони України контролюють понад 1250 квадратних кілометрів Курської області народної республіки. А там — і 92 населені пункти, на яким уже майорить наш стяг.

Проте головна новина з Курщини інша: українські визволителі близькі до того, щоби повністю оточити російське угрупування в Глушковському районі. Наразі знищено всі три мости через річку Сейм та дві понтонні переправи, які росіяни навели.

До повного закриття так званого «котла» нашим військам залишається пройти ще приблизно 5 кілометрів (див. схематичну мапу від видання Bild нижче — прим. ред.). Максимальна оцінка сил противника, які можуть потрапити в оточення, до 3000 вояків!

Зауважу, що серед них поступово шириться деморалізація: саме звідти відомий ролик, де бойовики TikTok-загону «Ахмат» мародерять магазин мобільного зв'язку. Ну, із ким не буває, правда ж?!

Але найпопулярніше у нашому суспільстві питання: «Чи варто взагалі було лізти в Курську область, коли не зупиняється наступ ворога на Донбаському фронті?» — Так, потрібно.

На Донеччині наступ противника триває, але повільно, і з дуже великими втратами для нього. Становище там для нас складне, але цілком контрольоване; а тому, не поширюйте панічну дезінформацію!

Тепер більшість своїх резервів росіяни скеровують саме на Курщину, а не на Донбас. Ба більше, вони змушені знімати війська з інших ділянок Східного фронту.

Перенесення бойових дій на територію РФ неминуче послабить російські війська на території України. Хоча відразу це може бути і не відчутно.

До того ж, російська територія — це зараз єдиний сектор фронту, де Сили оборони України можуть здійснювати маневрені операції, захоплювати територію та брати значні кількості полонених. А не сидіти місяцями в безперспективній обороні, поступово згораючи.

І головне: контроль над територією противника є гарним козирем на будь-яких перемовинах. Також це дуже добре для міжнародного іміджу нашої країни; недарма всі наші західні партнери з розумінням ставляться до українського наступу, хоча важко уявити таке сприйняття ще рік тому.

Нинішня війна — це нестабільне поєднання сильних емоцій, політичної доцільності та удачі. При чому на всіх рівнях, від мікро, до макро і це грав у довгу, в якій важливий кожний нюанс.

«Курська авантюра» вартує витрачених зусиль і засобів України_1
Читайте також:
Війна
Війська рф просунулися у Харківській, Донецькій та Запорізькій областях
08 жовтня, 09:02
Історія
Жахливий урок, який маємо пам'ятати.
05 жовтня, 21:35
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ «вичавлює» Сили оборони України на Донеччині всім, що має. Стан справ для наших воїнів надкритичний.
24 вересня, 12:35
Історія
Східна Європа — справжній духовний резерв Західної, а Україна — її центральна ланка. Дарма, що про це всі свідомо забувають.
12 вересня, 13:48
Війна
Найгірше, що може статися із будь-яким бійцем «на нулі» — паніка. Тож, якщо хочеш вижити, залишай емоції десь далеко і поводься адекватно.
03 вересня, 20:39
Політика
Доки українська нація бореться, вона існує. Доки солов'їною говорить юнь у нашого народу є майбутнє, решта — зайвий популізм.
27 серпня, 20:31