Курткогейт

ПОЛІТИКА
29.08.2023, 08:18
Курткогейт

Судові експерти зробили висновок ще в березні. Закуплений одяг НЕ МОЖЕ використовуватись за своїм цільовим призначенням.

Бюджет міноборони 900 млрд.

В боротьбі за такий куш бенефіціари ангажували пів фейсбука
зараз ЛОМи постять фото з цими куртками, з різним лейбами, які ще й написані фломастером.

Про це пише журналіст Володимир Бондаренко.

Але склад злочину шукають не ЛОМи, а судові експерти, які зробили висновок ще в березні:

"відповідно до висновку експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 08.03.2023 № 7679/23-34/5906/23-34/5907/23-53/5908/23-72/6809ч6821/23-34/6822ч6835/23/6836/23-72 поставлені за договором VV2022-M1908 куртки вітровологозахисні зимові та штани вітровологозахисні зимові НЕ МОЖУТЬ використовуватись за своїм цільовим призначенням".

Нагадуємо:

СУ ГУ НП в м. Києві під керівництвом Київської міської прокуратури здійснює спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні № 4202100000000622 від 08.12.2022 року за підозрою Плетньова Романа Вікторовича (1974 р.н., м. Запоріжжя) , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Цитата:

"у Плетньова ... не пізніше 25.08.2022 виник злочинний умисел, направлений на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі, розпорядником яких є Міністерство оборони України, що виділяються на здійснення закупівель військової форми. При цьому Плетньов до моменту виникнення умислу мав сталі зв`язки зі службовими особами Міністерства оборони України та вирішив для реалізації свого умислу використати суб`єкт господарювання, у якому він є засновником та директором, а саме компанію з податковою резиденцією у Турецькій Республіці - «VECTOR AVIA HAVA ..» (реєстраційний номер 460753).

Між тим, маючи умисел на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі, розпорядником яких є Міністерство оборони України, що виділяються на здійснення закупівель військової форми, Плетньов, виступаючи як засновник та директор суб`єкта господарської діяльності, а саме компанії з податковою резиденцією у Турецькій Республіці - «VECTOR AVIA HAVA ...» (реєстраційний номер 460753), будучи наділеним повноваженнями, пов`язаними із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно - господарських функцій, тобто відповідно до ч. 3 ст. 18 та пункту 1 примітки до ст. 364 КК України будучи службовою особою, діючи умисно, надав підлеглим працівникам вказівку здійснити постачання за договором № VV2022-M1908 та додаткової угоди до нього військового одягу - а саме курток вітровологозахисних зимових та штанів вітровологозахисних зимових, які не відповідали ні ТУ14.1-134-00034022-2016 «Куртка вітровологозахисна зимова КВВЗ» (зі змінами) та ТУ 14.1-135-00034022-2016 - «Штани вітровологозахисні зимові - ШВВЗ», ні технічному опису до договору стосовно верхнього матеріалу та характеристики міцності на розрив у напрямку основи, внаслідок чого відповідно до висновку експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз від 08.03.2023 № 7679/23-34/5906/23-34/5907/23-53/5908/23-72/6809ч6821/23-34/6822ч6835/23/6836/23-72 поставлені за договором VV2022-M1908 куртки вітровологозахисні зимові та штани вітровологозахисні зимові НЕ МОЖУТЬ використовуватись за своїм цільовим призначенням.

Таким чином, Плетньов підозрюється у привласненні державних коштів в особливо великих розмірах, розпорядником яких є Міністерство оборони України, які виділялись на здійснення закупівель військової форми для потреб Збройних сил України, шляхом підписання ряду договорів поставки форменого одягу за № VV2022-M1708, № VV2022-M1808, № VV2022-M1908 між компанією «VECTOR AVIA HAVA ...» в особі (Плетньова) як директора компанії та Департаментом державних Закупівель."

22 серпня Володимир Бондаренко зв'язок власника 100% фірми Vector Avia, на ім'я Плетньов Роман Вікторович (1974 р.н., уродженця м.Вологда (рф), прож. в м. Запоріжжя) з родиною Владислава Миленького, мати якого була партнером Андрія Єрмака та його батька Бориса.

ЄРМАК АНДРІЙ БОРИСОВИЧ та Миленька Світлана Іванівна (1947 р.н., м.Київ) заснували ТОВ  "М.Є.П.", яким керував ЄРМАК БОРИС МИХАЙЛОВИЧ (батько).

Курткогейт_1
Курткогейт_3

Ця Світлана Миленька має сина, на ім'я Миленький Владислав Миколайович (1970 р.н., м.Київ), дружиною якого є Миленька Наталія Іванівна (1970 р.н., м.Київ).

Ця Наталія Миленька заснувала ТОВ "КИЙЕНЕРГОІНВЕСТ" разом з людиною, на ім'я Плетньов Роман Вікторович (1974 р.н., м. Запоріжжя).

Курткогейт_5

Цей Роман Плетньов власник турецької фірми Vector avia hava araçlari, на якій залишилась маржа від перетворення літнього одягу в зимовий.

Кейс по куртках на ТСК ВР захищав Денис Шарапов - багаторічний партнер Єрмака.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що усіма корупційними схемами в МОУ керував заступник міністра Денис Шарапов, який є довіреною особою Андрія Єрмака і всі контракти та суми відкатів погоджує особисто із керівником Офісу Президента України.

У липні 2022 року Міністерство оборони України створило Агенцію оборонних закупівель, як єдиний національний орган, що забезпечуватиме централізовану закупівлю товарів, робіт і послуг у сфері національної безпеки та оборони.

Агенція створена у вигляді державного підприємства, яке має право створювати філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, в тому числі й за межами України. Крім того, агенція може бути засновником інших юридичних осіб будь-яких організаційно-правових форм.

Перед створення агентства, ще у березні Кабінет міністрів вивів зі складу Укроборонпрому, Укрспецекспорт та дві його "дочки". Тимчасово, на час воєнного стану, їх передали до сфери управління Міністерства оборони.

Нове агентство буде у сфері впливу колишнього бізнес-партнера Єрмака, а нині заступника міністра оборони Дениса Шарапова.

Денис Шарапов
Денис Шарапов

Шарапов – син одного з найбільш успішних та відомих в Україні фахівців у сфері збуту зброї, колишнього керівника Укроборонсервісу Олександра Шарапова.

Із Єрмаком Денис Шарапов мав спільний бізнес – ТОВ "Медійну групу європейського партнерства", але у 2018 році обоє вийшли зі складу її засновників.

В одному з інтерв’ю Єрмак говорив, що добре знає батька Шарапова Олександра і колись сам надавав юридичні послуги "Укроборонсервісу".

У Дениса Шарапова біографія дуже непростої людини.

Наприкінці 90-х років був старшим оперативним офіцером Головного управління розвідки Міноборони України. Однак після недовгої кар’єри розвідника пішов у бізнес і став засновником вищезгаданої фірми ще у 2001 році. Тоді вона мала іншу назву «Міжнародна агенція з питань власності», а її директором був батько голови Офісу президента Борис Єрмак.

Борис Єрмак – це теж дуже непроста людина з шпигунським минулим. За даними «Новинарні», він – колишній працівник Головного розвідувального управління російської федерації (якщо там звісно бувають «колишні»).

Борис Єрмак
Борис Єрмак

За часів Януковича Денис Шарапов повернувся у держсектор і став першим замдиректора держпідприємства «Укроборонсервіс». Принагідно його сестра Дар’я Шарапова стала співвласницею ТОВ «Торговий дім «Україна-ДР Конго». І саме з Демократичною Республікою Конго Україна мала значні обороти у сфері поставок зброї.

Після обрання президента Зеленського та призначення Єрмака головою ОП Шарапов пішов з «Укроборонсервісу», за яким тягнувся довгий шлейф кримінальних справ щодо корупції у сфері торгівлі зброєю. Та сплив у Мінстратегпромі, який за задумом ОП мав стати новим місцем сили в оборонно-промисловому комплексі. Однак це міністерство з його прожектами не злетіло.  А потім почалось вторгнення.

З 2013 по 2019 Денис Шарапов працював заступником директора ДП "Укроборонсервіс".

Як зауважували ЗМІ, у жовтні 2019 році майже одночасно Шарапов отримав посаду заступника гендиректора "Укрспецекспорту", а Єрмака було призначено в наглядову раду "Укроборонпрому".

З 23 грудня 2021 року Шарапова було призначено у наглядову раду Укроборонпрому, а за кілька тижнів до цього він став першим заступником міністра стратегічної промисловості.

З початком вторгнення Єрмак ненадовго зник з поля зору медійників та повернувся на перші шпальти у середині березня, коли перша паніка щодо захоплення Києва дещо вщухла.

Шарапова призначили заступником міністра оборони 9 квітня, через кілька днів після остаточного відходу російських військ з півночі України. Після того при Міноборони почали кувати нового збройного монополіста.

По суті, Єрмак просуває Шарапова всюди, де є стосунок до закупівлі зброї. Коли Укрспецекспорт перейшов під Мінстратегпром, він пішов туди. Коли всі бюджети пішли через МО, то він став заступником міністра Резнікова і курував агенцію.

Але репутація Шарапова  як торгівця зброєю з корупційних часів Януковича – це лише частина пересторог. Давайте повернемось до третього співвласника «Медійної групи європейського партнерства» – росіянина Рахаміма Емануїлова. Це теж дуже непростий персонаж.

 Рахамім Емануїлов
Рахамім Емануїлов

Емануїлов – це старовинний товариш батька голови ОП Бориса Єрмака. За деякими даними, вони знайомі ще з радянських часів. У 70-80-х роках минулого сторіччя Емануїлов працював перекладачем в посольства СРСР в Ірані та у торговому представництві в Афганістані (біографія). Зайве говорити, що за радянських часів в таких місцях могли працювати лише шпигуни.

З розпадом СРСР Емануїлов пішов на гражданку, як зробили багато спецслужбістів. У 90-х він став співвласником такого собі «Інтерпромбанку» у Москві та обзавівся спільною фірмою в Україні з Борисом Єрмаком та Шараповим.

Після обрання президентом РФ Володимира Путіна Емануїлов став позиціонуватись вже не як розвідник-бізнесмен, а науковець. Причому у досить чутливому для путіна секторі. Він випустив монографію «Террор во имя веры: религия и политическое насилие», взяв участь у складанні книги «Возрождение россии: медведь превращается в тигра». Став брати участь у заходах дискусійного клубу «Валдай», на майданчику якого путін любив робити заяви накшталт «исчерпания современной модели капитализма» та що НАТО з території України загрожує росії.

І знову ж таки нагадаємо, «востоковєд» Емануїлов служив в Ірані, з яким путін днями уклав велику угоду про співпрацю.

Отже, Андрій Єрмак володів фірмою з Емануїловим та Миленькою, член сім'ї якої володіє фірмою з Плетньовим, який через турецьку фірму поставив ЗСУ куртки. Тепер Плетньов є фігурантом кримінального провадження, тапереховується від слідства.

Постійні корупційні скандали у Міністерстві оборони України яскраво демонструє безпринципність Володимира Оманського та "Слуг неукраїнського народу". Призначені Андрієм Єрмаком чиновники продовжують грабувати воюючу країну, а в цей час Володимир Оманський просить допомогу у США, Британії, Польщі та інших союзників України.

Чиновники Міністерства Оборони України продовжують займаються відвертим мародерством.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на Банковій задумали прирівняти масштабну корупцію до держзради.

Враховуючи, що грошові річки корупції течуть від самого Зеленського, викликає занепокоєння  його рішення.

Це ж що маріонетка бєні - єрмака задумала учудити, - визнати державними зрадниками усе своє оточення?

А хто ж тоді красти буде? А хто буде здавати Чонгар, Маріуполь, Бучу, Гостомель?

Хто буде "пиляти" гроші на вибори, які так хоче отримати Оманський від кредиторів України?

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Кримінал
Вони привласнили 5,8 млрд грн однієї з найбільших нафтопереробних компаній України
07 листопада, 18:49
Політика
Безпосереднє управління корупційним процесом здійснює керівник Одеського управління БЕБ Сергій Мунтян та його заступник Олег Першин
07 листопада, 16:28
Кримінал
ДБР розслідує справу стосовно начальника управління інфраструктури, держмайна та господарської діяльності Одеської митниці
07 листопада, 10:25
Позиція
Та, під повну бездіяльність поліції, влаштовує цькування останніх своїми прикормленими боєвицями.
07 листопада, 08:45
Кримінал
Депутати Сумської облради пропонували гроші голові Сумської МВА за укрупнення лікарні.
06 листопада, 15:24