«Квітка-душа»: молодь Гадяча познайомили із полтавським розписом

ПОЛТАВА
16 січня, 21:37
«Квітка-душа»: молодь Гадяча познайомили із полтавським розписом

Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.

Скажімо, своєрідний полтавський розпис, майстриня якого Лідія Орел розповіла про декоративно-прикладне мистецтво у виставковій залі Гадяцького історико-краєзнавчого музею. Відповідний фотозвіт події оприлюднила пресслужба закладу.

Цього тижня у музеї відбулося відкриття виставки під назвою «Квітка-душа», автором якої і є пані Лідія. Серед присутніх — переважно студентська молодь і викладачі фахового коледжу культури та мистецтв, а також гадяччани, яких цікавить народна спадщина й традиції.

«Присутні із цікавістю, ба навіть дитячою допитливістю дослухалися до життєдайного слова авторки, справжньої патріотки рідної землі, збирачки та продовжувачки художніх, декоративних і етнографічних традицій краю. Щиро вдячні Лідії Орел за цікаві миті спілкування, натхнення і мотивації! Ми планували цю виставку рік і щасливі, що нарешті вона втілилася у життя», — прокоментували подію музейники.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», днями у Лубенській галереї мистецтв відкрилася тематична виставка «Зимовий сонет». Справжня краса лікує наші душі у складний час для України, дарма, що не всі розуміють її сенс.

Читайте також:
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57
Кримінал
Натомість в Україні прислуга сіоністів керує державою з Печерських пагорбів Києва та збагачується на війні. Нахабству блазнів немає меж.
02 січня, 21:21
Полтава
Мама незламного українського патріота з Краматорська, закатованого російськими окупантами, юнака Степана Чубенка відзначає ювілей.
08.12.2023, 14:25
Життя
Діти з окупованої торік росіянами перлини Приазов'я отримали іграшки, розмальовки, книжки та солодощі. Все це з рук наших захисників.
06.12.2023, 14:26