Лідери азійських держав не повелися на шоу зелених єрмаків

ПОЛІТИКА
17 червня, 21:42
Лідери азійських держав не повелися на шоу зелених єрмаків

Попри розпропаговану Банковою міжнародну підтримку справедливого миру, у Швейцарії виникли суперечності. «Глобальний Південь» проти.

Присутність небагатьох азійських лідерів на Саміті миру у Люцерні свідчить про інші пріоритети далеких країн. Такі відомості із посиланням на свої джерела у дипломатичних колах виклало видання The Straits Times.

Зазначається, що Володимир Зеленський, за спиною якого постійно перебуває голова держави Андрій Єрмак, і швейцарський президент стримали свої амбіції щодо розширення світової підтримки миру. Зустріч показала, як важко залучити представників сумнозвісного «глобального Півдня».

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда напередодні закликав до «всеосяжних зусиль задля досягнення справедливого та міцного миру» в Україні, бувши одним із небагатьох азійських лідерів, присутніх у Люцерні. Він розуміє, що наразі ми наближаємося лише до певного абстрактного формату припинення бойових дій, себто перемир'я.

Попри прохання Зеленського про особисту участь лідерів, більшість азійських держав було представлено не президентом, королем, еміром чи прем'єр-міністром, а міністрами, чиновниками та іншими представниками. Виняток — лідери Японії та Східного Тимору; усього з Азії приїхало 8 делегатів.

Крім того, із представників 92 країн, 12 відмовилися підписувати підсумковий документ Саміту миру. І тут азійські держави беруть першість: Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індія, Індонезія, Лівія, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія, Словаччина, Таїланд і ПАР.

«Багато хто в Азії вважає конфлікт в Україні далеким і таким, що не має для них ключового значення. Всупереч тому, що відбувається геноцид українців, урядовців і політиків в Азії більше цікавить постачання зерна і ціни на викопне паливо», — коментує доцент факультету політології Національного університету Синґапуру пан Чонґ Джа Ян.

Інший погляд має старший науковий співробітник Інституту Юсофа Ісхака пан Аєн Сторі. Він стверджує, що переважна більшість азійських держав відмовилась від участі у саміті через відсутність представників РФ:

«Саме тому, що Москву не було запрошено, можна пояснити небажання низки країн від Лівану до Китаю делегувати своїх послів. Деякі із них, які засуджують агресивні дії РФ, не побачили у саміті серйозного прориву для досягнення миру, але  побачили домінування Заходу».

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що шпигуни ФСБ РФ отаборилися у «нейтральній» Швейцарії. В альпійській країні станом на цю мить перебуває близько 80 російських агентів.

Лідери азійських держав не повелися на шоу зелених єрмаків_1
Читайте також:
Політика
Будьмо відверті, у суспільстві немає запиту не те, що на перемогу, а й на завершення війни на наших умовах. Очевидно, деякі люди втомилися.
вчора, 13:44
Політика
Сьогодні, під пильним наглядом «партнерів», ми заходимо на нове коло «реформ» та перезавантажень.Чи призведе це все до реальних змін?
10 липня, 16:44
Політика
Поки «найвеличніший лідор світу» роз'їжджає альпійськими курортами, наші співгромадяни мусять йти в ярмо ворога. Все через дії Зе-влади.
19 червня, 08:00
Політика
Зе-команда має багаторічний досвід зі створення видовищ для знудженої публіки. Тепер вони перейшли на найвищий міжнародний рівень.
18 червня, 07:10
Полтава
Офіс простих рішень з вулиці Банкової множить свої регіональні філії. Чиновники не цураються визнавати, що займаються профанацією.
06 червня, 21:46
Політика
Зе-влада запровадила жорсткі ліміти на споживання електроенергії в усіх регіонах. Обленерго застосовують графіки погодинних відключень.
06 червня, 07:11