Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
16 лютого, 08:47
"Ілля Муромець" (автор полотна Микола Реріх)
"Ілля Муромець" (автор полотна Микола Реріх)
Фото: Google

Прямим спадкоємцем княжої Русі була і залишається теперішня Україна, але аж ніяк не Московія, котра намагається переписати історію під себе.

Яскравим тому прикладом є постать легендарного богатиря Іллі "Муромця", який донедавна вважався уродженцем міста Мурома, що на річці Ока.

Віднайдений у фондах Державної бібліотеки України доктором історичних наук Тарасом Чухлібом старовинний рукопис відкриває нові факти про літописного героя.

Важливий документ сам історик виклав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За словами науковця, Ілля-богатир насправді походить із містечка Моровійська (сучасне село Моровськ), що на території Чернігівщині.

«Саме з цього населеного пункту, як записано у представленому рукописі, богатир Ілля здійснював свої успішні рицарські походи для допомоги київським і чернігівським князям проти воріженьків Русі. Зі знайденням цього старовинного унікального рукопису стало зрозуміло, що богатир немає жодного відношення до далекого московитського Мурома», — наголосив учений Тарас Чухліб.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", у КНР група археологів під час експедиції в окрузі Юлі автономного регіону Сіньцзян розкопала понад 700 артефактів доби династії Тан (618-906).

Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб_1
Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб_2
Рукописна знахідка про життя Іллі-богатиря
Рукописна знахідка про життя Іллі-богатиря
Читайте також:
У Миргородському районі неподалік смт Комишня нищиться унікальне за своєю збереженістю укріплення раннього залізного віку.
18.08.2020, 10:23
На толерантність? Освіченість? Притомність?..
23.07.2020, 10:01
"Останній Бастіон" продовжує знайомити своїх читачів з історією традиційних для української нації солярних символів.
22.07.2020, 09:59
Свастика в сучасному світі є одним з найвпізнаваніших символів зла, расизму і тиранії, який дотепер ненавидять люди в багатьох країнах.
20.07.2020, 11:22
Злочини проти моралі, особливо чаклунство, не завжди в Україні каралося смертю.
18.07.2020, 19:31
Відвідувачі музею Панаса Мирного стали дієвими учасниками давньоукраїнського язичницького свята найвищого розквіту природи.
08.07.2020, 08:39