Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
16.02.2021, 08:47
"Ілля Муромець" (автор полотна Микола Реріх)
"Ілля Муромець" (автор полотна Микола Реріх)
Фото: Google

Прямим спадкоємцем княжої Русі була і залишається теперішня Україна, але аж ніяк не Московія, котра намагається переписати історію під себе.

Яскравим тому прикладом є постать легендарного богатиря Іллі "Муромця", який донедавна вважався уродженцем міста Мурома, що на річці Ока.

Віднайдений у фондах Державної бібліотеки України доктором історичних наук Тарасом Чухлібом старовинний рукопис відкриває нові факти про літописного героя.

Важливий документ сам історик виклав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За словами науковця, Ілля-богатир насправді походить із містечка Моровійська (сучасне село Моровськ), що на території Чернігівщині.

«Саме з цього населеного пункту, як записано у представленому рукописі, богатир Ілля здійснював свої успішні рицарські походи для допомоги київським і чернігівським князям проти воріженьків Русі. Зі знайденням цього старовинного унікального рукопису стало зрозуміло, що богатир немає жодного відношення до далекого московитського Мурома», — наголосив учений Тарас Чухліб.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", у КНР група археологів під час експедиції в окрузі Юлі автономного регіону Сіньцзян розкопала понад 700 артефактів доби династії Тан (618-906).

Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб_1
Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб_3
Рукописна знахідка про життя Іллі-богатиря
Рукописна знахідка про життя Іллі-богатиря
Читайте також:
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28
Історія
2500 років тому ця 8-метрова скульптура підтримувала дах величезної релігійно споруди. Всього ж їх було 38, але до тепер збереглося лише 2.
05 березня, 07:12
Історія
Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.
03 березня, 07:59