Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб

ІСТОРІЯ
16.02.2021, 08:47
"Ілля Муромець" (автор полотна Микола Реріх)
"Ілля Муромець" (автор полотна Микола Реріх)
Фото: Google

Прямим спадкоємцем княжої Русі була і залишається теперішня Україна, але аж ніяк не Московія, котра намагається переписати історію під себе.

Яскравим тому прикладом є постать легендарного богатиря Іллі "Муромця", який донедавна вважався уродженцем міста Мурома, що на річці Ока.

Віднайдений у фондах Державної бібліотеки України доктором історичних наук Тарасом Чухлібом старовинний рукопис відкриває нові факти про літописного героя.

Важливий документ сам історик виклав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

За словами науковця, Ілля-богатир насправді походить із містечка Моровійська (сучасне село Моровськ), що на території Чернігівщині.

«Саме з цього населеного пункту, як записано у представленому рукописі, богатир Ілля здійснював свої успішні рицарські походи для допомоги київським і чернігівським князям проти воріженьків Русі. Зі знайденням цього старовинного унікального рукопису стало зрозуміло, що богатир немає жодного відношення до далекого московитського Мурома», — наголосив учений Тарас Чухліб.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", у КНР група археологів під час експедиції в окрузі Юлі автономного регіону Сіньцзян розкопала понад 700 артефактів доби династії Тан (618-906).

Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб_1
Літописний Ілля-богатир ніякий не Муромець, — доктор наук Тарас Чухліб_3
Рукописна знахідка про життя Іллі-богатиря
Рукописна знахідка про життя Іллі-богатиря
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54