У Китаї знайдено рідкісні документи часів династії Тан
Група археологів під час експедиції в окрузі Юлі автономного регіону Сіньцзян розкопала понад 700 артефактів доби династії Тан (618-906).
Відповідний фотозвіт із місця приголомшливої наукової знахідки виклали журналісти провідного державного видання КНР "Baijiahao".
Йдеться про документальні та матеріальні джерела, які засвідчують багаторічну військово-політичну присутність китайців у Східному Туркестані, населеному переважно тюрками-мусульманами (уйґурами, казахами та киргизами).
За словами археологів, розкопки руїн низки глиняних фортець оборонної лінії Каяк-Кудук-Фенґсуй допомогли віднайти рукописні армійські звіти, рахунки та особисті листи намісників династії Тан у регіоні, які вважалися втраченими.
«Документи багаті змістом, включаючи військові, політичні, економічні та літературні аспекти, детально фіксуючи назви поселень середини VII — початку Х століть. Ми чітко можемо простежити, як на території сучасного Сіньцзяну впроваджувалося ефективне китайське державне управління, зокрема й оборона регіону від кочовиків», — йдеться у науковому звіті.
На додачу до паперових знахідок дослідницька експедиція виявила мідні монети, залізні наконечники стріл і списів, рештки оздобленого керамічного посуду та одягу з хутра й тканин.
Станом на тепер усі вказані реліквії передано до Пекінського університету задля проведення додаткової наукової експертизи.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що під час археологічних розкопок у каліфорнійських горах Сан-Еміджіо дослідники знайшли наскельну піктограму квітки "священний дурман".