У Китаї знайдено рідкісні документи часів династії Тан

ІСТОРІЯ
09 січня, 14:26
У Китаї знайдено рідкісні документи часів династії Тан

Група археологів під час експедиції в окрузі Юлі автономного регіону Сіньцзян розкопала понад 700 артефактів доби династії Тан (618-906).

Відповідний фотозвіт із місця приголомшливої наукової знахідки виклали журналісти провідного державного видання КНР "Baijiahao".

Йдеться про документальні та матеріальні джерела, які засвідчують багаторічну військово-політичну присутність китайців у Східному Туркестані, населеному переважно тюрками-мусульманами (уйґурами, казахами та киргизами).

За словами археологів, розкопки руїн низки глиняних фортець оборонної лінії Каяк-Кудук-Фенґсуй допомогли віднайти рукописні армійські звіти, рахунки та особисті листи намісників династії Тан у регіоні, які вважалися втраченими.

«Документи багаті змістом, включаючи військові, політичні, економічні та літературні аспекти, детально фіксуючи назви поселень середини VII — початку Х століть. Ми чітко можемо простежити, як на території сучасного Сіньцзяну впроваджувалося ефективне китайське державне управління, зокрема й оборона регіону від кочовиків», — йдеться у науковому звіті.

На додачу до паперових знахідок дослідницька експедиція виявила мідні монети, залізні наконечники стріл і списів, рештки оздобленого керамічного посуду та одягу з хутра й тканин.

Станом на тепер усі вказані реліквії передано до Пекінського університету задля проведення додаткової наукової експертизи.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що під час археологічних розкопок у каліфорнійських горах Сан-Еміджіо дослідники знайшли наскельну піктограму квітки "священний дурман".

У Китаї знайдено рідкісні документи часів династії Тан_1
У Китаї знайдено рідкісні документи часів династії Тан_2
У Китаї знайдено рідкісні документи часів династії Тан_3
У Китаї знайдено рідкісні документи часів династії Тан_4
Читайте також:
Скам'янілості невідомого раніше виду знайшли на розкопках в штаті Техас
21 травня, 13:45
"Чорні археологи" активізувалися на території Сумської області – за останній рік лише в одному Роменському районі знищено кілька курганів.
20 квітня, 13:56
Неподалік міста Луксор на лівому березі Нілу група французьких і норвезьких археологів розкопала залишки культової християнської споруди.
16 березня, 08:59
Їй не має повних аналогій серед відомих знахідок.
10.11.2020, 19:52
Під час розкопок середньовічного храму у графстві Бакінгемшир британські археологи знайшли на фундаменті унікальні піктограми.
27.10.2020, 11:26
14 дерев'яних саркофагів розкопали археологи у пустелі неподалік Каїру на околиці селища Саккара в Єгипті.
21.09.2020, 10:04