Литва закликала бойкотувати засідання ОБСЄ через російську делегацію

ПОЛІТИКА
03 лютого, 21:06
Литва закликала бойкотувати засідання ОБСЄ через російську делегацію
Фото: Delfi

Найближча сесія Організації з безпеки та співробітництва в Європі повинна відбутися без росіян, які несуть руїну, терор і смерть в Україні.

На цьому наполягають представники литовської делегації, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на провідне балтійське видання "Delfi".

Офіційний Вільнюс звернувся з листом до чинного уряду Австрії та президента Парламентської Асамблеї ОБСЄ Марґарети Сьодерфельт не допустити делегатів із РФ на засідання організації, яке відбудеться 23-24 лютого у Відні.

Литовська делегація не тільки сама відмовляється від участі у зимовій сесії, а й закликала представників інших країн-учасниць ПА ОБСЄ приєднатися до бойкоту через московитську присутність.

«У разі, якщо Австрія все ж таки надасть візи росіянам, які хочуть відвідати зібрання якраз на роковини воєнного вторгнення РФ в Україну, ми розцінимо це як відверту провокацію. Немає сумнівів у тому, що російська делегація хоче взяти участь у сесії ПА ОБСЄ для поширення власної пропаганди, брехні та мови ненависті. Ми чекаємо на справедливе рішення. Тим більше самі австрійські ЗМІ побоюються, що якщо приїдуть росіяни, у Відні може вибухнути скандал.

Чому? З різних причин. По-перше, і насамперед будуть протести. По-друге, будуть якісь дії, організовані самими росіянами, очевидно, антиукраїнські провокації. По-третє, у день початку сесії пройде Віденський бал, на якому танцюють вальс. Не виключено, що якийсь вальс можуть станцювати представники вкрай правої партії, які мають добрих друзів у Російській Думі, які благословили війну в Україні. Росія від своїх імперіалістичних замашок не відмовляється, свою поведінку не змінює і на цей час відповідати не словами, а справами. Потрібні якісь серйозні події», – йдеться у відкритому листі литовської делегації до австрійського уряду і керівництва ПА ОБСЄ.

Також у міністерстві закордонних справ Литви сподіваються, що їхні колеги-дипломати з Відня дослухаються до висловленої у документі позиції й не будуть легалізовувати російських паліїв геноцидної війни.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Верховна Рада України звернулася до ПАРЄ, НАТО, ОБСЄ і ООН завершити деколонізацію та деімперіалізацію неспроможної держави РФ.

Читайте також:
Світ
Невдовзі Суомі офіційно поповнить лави Північноатлантичного альянсу, бо Туреччина з Угорщиною не чинитимуть перепон на шляху вступу.
17 березня, 18:36
Політика
Багаторічні всесторонні міцні взаємини Києва з Токіо зближують наші далекі одна від одної країни попри відстань і різницю у культурі.
09 березня, 19:57
Політика
Диктаторський комуністичний режим Китаю запропонував Україні свій варіант завершення війни проти РФ, який наразі розглядають.
21 лютого, 20:05
Війна
Зазначається, що лідери обговорили тісну координацію з питань підтримки України, в тому числі оборонну, економічну й гуманітарну допомогу.
21 лютого, 11:19
Війна
Одним з елементів "формули миру" авторства Сі Цзіньпіна є відтягування голосів на Генеральній Асамблеї ООН від проукраїнських резолюцій.
20 лютого, 21:22
Світ
Вашинґтон став новим зовнішньополітичним куратором Баку і Єревана, примирення яких покладе край багаторічному двосторонньому конфлікту.
18 лютого, 21:24