Литва закликала бойкотувати засідання ОБСЄ через російську делегацію

ПОЛІТИКА
03.02.2023, 21:06
Литва закликала бойкотувати засідання ОБСЄ через російську делегацію
Фото: Delfi

Найближча сесія Організації з безпеки та співробітництва в Європі повинна відбутися без росіян, які несуть руїну, терор і смерть в Україні.

На цьому наполягають представники литовської делегації, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на провідне балтійське видання "Delfi".

Офіційний Вільнюс звернувся з листом до чинного уряду Австрії та президента Парламентської Асамблеї ОБСЄ Марґарети Сьодерфельт не допустити делегатів із РФ на засідання організації, яке відбудеться 23-24 лютого у Відні.

Литовська делегація не тільки сама відмовляється від участі у зимовій сесії, а й закликала представників інших країн-учасниць ПА ОБСЄ приєднатися до бойкоту через московитську присутність.

«У разі, якщо Австрія все ж таки надасть візи росіянам, які хочуть відвідати зібрання якраз на роковини воєнного вторгнення РФ в Україну, ми розцінимо це як відверту провокацію. Немає сумнівів у тому, що російська делегація хоче взяти участь у сесії ПА ОБСЄ для поширення власної пропаганди, брехні та мови ненависті. Ми чекаємо на справедливе рішення. Тим більше самі австрійські ЗМІ побоюються, що якщо приїдуть росіяни, у Відні може вибухнути скандал.

Чому? З різних причин. По-перше, і насамперед будуть протести. По-друге, будуть якісь дії, організовані самими росіянами, очевидно, антиукраїнські провокації. По-третє, у день початку сесії пройде Віденський бал, на якому танцюють вальс. Не виключено, що якийсь вальс можуть станцювати представники вкрай правої партії, які мають добрих друзів у Російській Думі, які благословили війну в Україні. Росія від своїх імперіалістичних замашок не відмовляється, свою поведінку не змінює і на цей час відповідати не словами, а справами. Потрібні якісь серйозні події», – йдеться у відкритому листі литовської делегації до австрійського уряду і керівництва ПА ОБСЄ.

Також у міністерстві закордонних справ Литви сподіваються, що їхні колеги-дипломати з Відня дослухаються до висловленої у документі позиції й не будуть легалізовувати російських паліїв геноцидної війни.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Верховна Рада України звернулася до ПАРЄ, НАТО, ОБСЄ і ООН завершити деколонізацію та деімперіалізацію неспроможної держави РФ.

Читайте також:
Політика
Робочий візит голови вітчизняного дипломатичного відомства до Делі покликаний залучити Індію на бік України. Уряд Нарендри Моді вагається.
31 березня, 11:15
Економіка
Диктатор комуністичного Китаю націлений обігнати США в економічному розвитку. Для цього до Пекіна запросили впливових діячів з-за океану.
28 березня, 21:54
Економіка
Венесуельський соціалістичний диктатор готовий позмагатися у видобутку «чорного золота» із сусідньою Ґаяною. Лондон не заважатиме Каракасу.
28 березня, 12:29
Політика
Смерті десятків тисяч українців, спалених будинків і мільйони тонн вкраденого в України врожаю не завада для business as usual із Москвою.
24 березня, 16:39
Війна
Президент Європейської Ради закликав континент готуватися до війни проти РФ; причому, ще від позавчора. Україна мусить перемогти.
21 березня, 12:29
Політика
На тлі російської агресії арабські держави надали Україні гуманітарної допомоги на понад $620 мільйонів. Головні донори: саудити і єґиптяни.
10 березня, 14:57